Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Карб-проблем на Фелиция


BOZZZI

Recommended Posts

Колегите и в други теми вече описаха едни странни проблеми с паленето и вървежа на бензин (откъдето се подразбира, че карам на газ). В моя случай при студен двигател педалът на газта има един странен ход - някъде на средата втвърдява и като запаля колата (след като съм включил смукача) първо изгасва няколко пъти, а след това като натисна педала на газта отново се гласи да изгасне. И всичко това докато позагрее.

На газ няма никакви проблеми. Чудя се, дали да не купя нови чаркуляци по ускорителната помпа. Някой да сподели опит?

 

Предварително мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работи нормално колата на безин , когато е топла провери дали ти работи вакуума на смукача / намира се отзад с една капачка на резба / и дали затваря клапата . Ако не затваря добре ще пали трудно и няма да има малки обороти на студено - решението е в спиралата на смукача ... или я натягаш или просто завърташ малко надясно след белега.

Ако затваря нормално , тогава колата ще пали лесно , но ще се дави докато е на студено и пак няма да има малки обороти , а отзад ще излиза син дим , който мирише на неизгорял бензин - тогава проверяваш вакуума и ако работи / не е спукан / започваш по половин или един оборот да развиваш когато е студена докато започне да работи нормално т.е. клапата да се отваря в паралел с подаване на газ докато е на смукач .

Виж в "Интересни връзки" вчера dtr_dimi пусна линкове , а малко по - надолу и аз съм пускал такива за нашите карбуратори ... търси pdf pierburg 2e3 или 06_p2е3 тва е най - подробна документация за наще карбуратори ;)

А за жилото можеш да пробваш да го напръскаш с WD40 по - обилно и моето в началото на зимата се държеше странно докато е студена колата , ам след таз интервенция се оправи :lol:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

според мен не и достига въздух и се дави смукача затвариа клапата до краи и не и стига въздух пробвай да го отпуснеш малко на три болчета е като запалиш задръш малко колата в обороти да завърти водата и да отвори леко клапата и се оправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.