Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За бензина


Superb_

Recommended Posts

Кажете си мнението за видовете бензин A92,A95 и всички останали.Кой с какъв кара и какви са му впечатленията и естествено от каде зарежда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А95 - OMV, Лукоил, Екопетролиум и много рядко на Шел. На Петрол не съм пробвал много отдавна. На Опет не сипвам - едвам качвам баирите, на Темпо не сипвам (независимо, че добре върви колата) - на едната кола запушена дюза, на другата - карбуратор пълен с утайка.

На Опела ясно защо сипвам 95 :) А на Шкодака - ами защото като пари на 100 км общо взето излиза едно и също дали ще карам с 92 или 95. Едното е по-евтинко, ама го лапка повече, съответно другото е по-скъпо, ама харчи малко по-малко от него :)

Освен това съм УБЕДЕН, че 95 не е 95, а по-малко. Същото важи и за другите октанови числа. Не може от Сърбия нататък колата да ми харчи средно с по-един литър по-малко, пък и да върви повече, сраванено с БГ, нали :) Изводите за вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам въпрос дали някои е карал 120ка с 100 октана... :oops: заводско пише че работи от 91... с 98 върви аз съм си я карал моята на 98 и си беше екстра само че малко соленко от ОМВ си зареждах сега ми се ще да пробвам с 100 октаново ама да не земе да стане някои фал с новия двигател?... :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам въпрос дали някои е карал 120ка с 100 октана... :oops: заводско пише че работи от 91... с 98 върви аз съм си я карал моята на 98 и си беше екстра само че малко соленко от ОМВ си зареждах сега ми се ще да пробвам с 100 октаново ама да не земе да стане някои фал с новия двигател?... :oops:
абе карай си със 92 със супер 100 може да ти изгорят сегментите ... не се бъзикай с колата, да не се избъзика и тя с тебе... :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с всичко,което казва Mishelle,с единствената разлика,че при мен са наредени Лукойл,ОМВ... ;) Разликата в цената между 92-95 не се усеща кой знае колко,но пък във въвенето има доловима разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам само с 92 на ОМВ и съм доволен от него. Обаче не мога да се похваля с обслужването на таз верига... :? Веднъж дори им писах и мейл, за негативното отношение към клиентите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм на 92 от темпо или петрол разлика не намирам.Пробвал съм и с В-палър реисинг усеща се разлиак, но не е кой знае кво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веяе зареждам 95 от Лукоил- колата върви доста прилично. За сега нямам забележки.

Преди бях пак с 95 но от OMV еми два пъти просто колата не вървеше и си харчеше с по 1-2 литра отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Екопетролиум - изгоряла бензинова помпа; от Темпо - запушени дюзи; от Шел - като я загася всъщност не загасваше...

 

Това е за приключения със старата ми кола. Сега на Шкодата сипвам само и единствено от Лукойл и от Петрол - нямам никакви проблеми.

 

Тази инфо важи и за доста мои познати които са на същото мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха сега де, явно не съм единствения запушвал дюза на Темпо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой има ли впечатления от пропан- бутана ? аз лично зареждам газ в еко-то и омв и съм доволен .

 

абе карай си със 92 със супер 100 може да ти изгорят сегментите ... не се бъзикай с колата, да не се избъзика и тя с тебе...

 

не сегментите а леглата на клапаните и самите клапани изгарят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предимно ОМВ и по рядко Лукоил защото ми е по не на път. Ина4е имаше някакви лоши писания за Петрол 4е се карали с Лукоил и зареждали си бензиностанциите с някакви резерви и от кадето им падне и съветваха да се избягва Петрол поне докато са в конфликт с Лукоил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменям между Лукойл и OMV! Не бих пълнил в Shell, Tempo, Еко и други подобни, поради простата причина, че съм патил преди време на други коли! А за октановото число, с един приятел отидохме да сипем 95 на Shell и познайте какво изписа бордовият комп. на колата ( Audi A8 ) ~91+ :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на твоя приятел дали някаде му е изписвало повече като е сипвал 95. Не се заяждам просто ми е интересно какви боклуци ни продават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: хъъъммм

аз не съм доволен от OMV (прочел си по горе предполагам).Айде ще конкретизирам не съм доволен от OMV на Окръжна болница.

Платих си 95 но съм получил не повече от 86.

Два пъти.

Лукойл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееей, аз забравих да оплюя OMV ;o)))

 

Значи не всички са кофти, но повечето им бензиностанции не струват - специално тази на Димитър Несторов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам само от OMV, и то само 95, не я глезя, но не се и е*авам с колата...

 

Пробвал съм с 92 на OMV, обаче харчи адски много повече, отколкото 95, за въвренето - струва ми се че върви малко повече с 95, ама сигурно си въобразявам.

 

Обслужването на OMV е :smt078 , много са мудни, дори когато аз съм единствения клиент, чакащ да му бъде сипан ш*бания бензин :x :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.