Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Tрябва ми (един) сегмент.


Nuclear

Recommended Posts

Здравейте!!! Значи проблемът е следния:

След разглабяне на двигателя на колата се установи, че компресионният сегмент на едно от буталата е счупен (от крайчето му е отчупено малко).

Този сегмент явно трябва да се смени.

Проблемът:

Имам доста стари и здрави сегменти, но те са с няколко десети от милиметъра по-дебели от този, счупения и просто не влизат в канала на буталото. Тоест, те са от стари бутала (пак от Шкода 120Л), които явно са били правени по различен стандарт-тоест, с по-широк канал за по-широк сегмент.

Алтернативите:

1. Старият сегмент да се пришлайфа някъде (така че да се намали дебелината му). Но нямам идея, къде може да стане това.

2. Да намеря един единствен здрав сегмент. Да купя цял комплект сегменти не си струва. А отнякъде да купя само един едва ли ще бъде лесно.

Реших, че тук мога да получа съвет по отношение на една от двете алтернативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4ovek tova ne se slu4va za pyrvi pyt na tebe, taka 4e spokoino! Deistvitelno na originalnite butala sa po-6iroki segmentite, no ne e problem ot tqh da se iz6laifa edin - napravi taka ako ne ti se davat pari za segmenti - vypreki 4e mai bylgarskite segmenti po-spomen bqha kym 25lv i 6te stane po-lesno da ide6 da si kupi6 komplekt, ako nqmash poznat koito da ti namali malko edin star segment. Porazpitai moje pyk nqkoi da ti podari edin ot novite...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си обясня защо това го написах на латиница, явно заради празника ще да е, моля да ме извините! А и в ICQ-то си пиша на латиница и затва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като сменях моите които са на около 500км но сега двигателя ще го сменям та като го разглобя ще ти дам един два да си имаш няма проблем относно тва ама проблема е че незнам кога ще го разглабям... иска ми се тия дни ама нали го дават да се застудява и нещо не ми се почва работа... а и имам стари сегменти мога и 4 компресионни да ти дам ама те са на много км... а и са стари незнам дали ще ти свършат работа но ако искаш казваи ако имаш път към Кр поляна намини ще ти дам старите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като сменях моите които са на около 500км но сега двигателя ще го сменям та като го разглобя ще ти дам един два да си имаш няма проблем относно тва ама проблема е че незнам кога ще го разглабям... иска ми се тия дни ама нали го дават да се застудява и нещо не ми се почва работа... а и имам стари сегменти мога и 4 компресионни да ти дам ама те са на много км... а и са стари незнам дали ще ти свършат работа но ако искаш казваи ако имаш път към Кр поляна намини ще ти дам старите

Ами ще помисля по въпроса.... ако не мога да намеря друг начин, явно ще ми бъдеш от полза. Само че не съм сигурен, дали твоите стари ще ми свършат работа... (в смисъл, дали са с дебелината на моите нови. До колкото знам, старите са 2 милиметра, а новите (какъвто ми трябва)-милиметър и половина) е, това лесно може да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваи няма какво да стане ако пък не стане ще ти дам новите ама като се затопли казваи като решиш да ти давам кординати къде да ми намериш моята кола :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, сега баща ми ми каза, че е говорил с човек от "Технотест", който може да пришлайфа сегмента и се надявам да стане, но ако нещо не се получи, ще знам, че мога да получа съдействие (сегмент) от теб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.