Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дзи автокаско не плащат


iwanst

Recommended Posts

Значи имам автокаско за 20 000 лева за шкода Октавия и две щети една за 150 лева(платена!!!!) и втората щета за 500-600 лева(от два месеца). Понеже съм си ремонтирал веднъж колата за 150 лева в официалния сервиз първата щета за втората щета не можело да представя фактури от Еуратек и ще ми я изплатят по тяхна преценка(2 лева ако може). И това се сещат сега 2 месеца по късно срока е 15 дена уж за изплащане. А съм посо4ил да ми я изплатят по фактури и съм представил фактурите одобрили са ги зна4и и сега:

- Ми маи неможе да я намериме щетата.

- А намерихме я (за 4 часа) нищо че сте писал по фактури ние мислиме да ви платим по наша преценка понеже вече сте давал фактури от официалния сервиз.

Ми то сигурно може и понеже днес е например четвъртък или щото маи ще има скоро пълнолуние...

Явно трябва да си сменя застрахователя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм много доволен от Алянц.

Не съм имал никакви проблеми с тях при предишната ми кола.

Дори и по експертна оценка съм минавал щети и трябва да кажа че добре си плащат хотата. Преведоха ми 400 лв. за нещо което оправих за 250лв.

Сега пак съм при тях (не ми се е налагало да ходя до момента).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах една жалба загубих си още един ден, потормозих си и застрахователния брокер (добре че е тои... много е свестен ).

 

Нищо че колата е била на 3 години при първата щета (и мога неограничен брои пъти да я водя по сервизи и да нося фактури ).

Нищо че втората щета е била когато е била колата на 4 години (и мога да я вкарам веднъж в сервиз и веднъж фактури и другите щети чак по оценка).

Нищо че са ми приели документите и са одобрили фактурите а чак два месеца по късно са измислили че трябва да изплатят щетата по оценка а не по фактури(срока е 15 дена).

 

Аз разбирате ли не съм разбрал :blink: те щяли да ми платят само 10 лева по малко по оценка (след като си загубих още един ден в глупостите им и жалби и простотии), колко ли щяха да платят ако не бях се разправял.

И естествено те винаги са готови да ме изненадат... след още 15 дена ще изплатят великата щета като че не са минали 2 месеца.

Малеи какво ли щеше да е ако щетата беше за 5000-6000 лева.....

Нека всички с каско в ДЗИ да са си подготвени за маааааалко съчинения в стил - Я да видим сега какво да измислим ако може да отхвърлим тази щета....

А след перфектната работа на служителите в тъи известното ДЗИ клиентите да са все тъи доволни и щастливи и мноооого мнооого МАЛКО......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знезнам,ама като имаш връзки,плащат като попове.Аз с работната кола (Пежо партнер) гръмнах гума,завъртях се и по таван.Всичко от франция-нямаше нито една част да се сменя само ламарини-13000лв ремонта-за 2 месеца го бяха направили-после те се оправят с ДЗИто!Обаче като си някои обикновен човечец(имам предвид нямаш ли връзки) те мотаят до 9то коляно,че 1ви преглед,че след 2 седмици втори оглед,че чакай после заповед за ремонт от софия и тн.............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

осъди ги кретените

и все пак по делото има разходи които ти поемаш до като не излезе решението. И наистина ако излезе за 6 месеца решението ше е късметлия човека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ще го спечелиш това дело,но те ще проточват,ще обжалват по инстанции и според мен 1година ще се проточи-едва ли има смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за съда е в краен случай. Просто няма да си правиш повече АВТОКАСКО в ДЗИ и това е! Аз ще кажа на всичките си познати да не си правят застраховка в ДЗИ и т.н. Те няма да фалират но като загубят пазарен дял ще се задават въпроси от страна на акционерите...Аз съм в Булстрад веднъж ми се разкачи една пластмасова кора отдолу(влязоха в дълбока дупка) и отпред спрямо двигатела, и всичко мина нормално, дадоха ми писмо с което ходих в ЕураТек и там оправиха кората. Цялата работа не ми струваше нищо, като изключим 20 лева за катаджиите за да ми напишат констативен протокол, щото искаха да ме изкарат виновен, че съм влязъл в дупката на асфалта(!?!?!?!?!?!?!?), докато се чудеха по кой член всъшност е провинението ми(несъобразена скорост нямаше как да мине в случая) им дадох парите и се успокоиха. А господата от КАТ не са много умни! ГО-то ми е в Булстрад, ако ми бяха писали акт за нарушение(интересно какво щяха да измислят) пак от Булстрад ще излязат парите.

За Алианц също съм чувал само хубави неща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят пък опит показва следното:

към настоящия момент - 5 автомобила застраховани в ДЗИ 2 - 13 годишни, 2-4 годишни, 1 <1 год. Всичките са претъпрпяли по-млаки или по големи произшествия в последните години от както сме в застр. в ДЗИ - Всички щети са оправяни с възлагателно писмо в доверен сервиз и в Еуратек - не се е налагало да доплащаме и стотинка за опраяне на щетите.

Размерите на щетите е от 100тина лева до близо 7000 лв.

Не ги защитавам - просто казвам при мен какво се е случвало.

Много сериозни проблеми обаче с изплащането на щетите съм имал с Булинс и Евроинс - отказах се от услугите и на двете. За момента за мен ДЗИ са в пъти по- добре от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.