Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачка


kukumitcin

Recommended Posts

Гледам на снимки от Копривщица че доста Skodki са с една чистачка.

Някои би ли обеснел как да го постигна и Аз :)

Какво точно трябва да направя?

Благодаря ви предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какво ти е? С една чистачка никога не можеш да изчистиш стъклото така, както с две. Пък и си мисля, че ако таз чистачка се мъдри по средата на джама би пречила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-малко въздушно съпротивление едва ли това е целта ми...стори ми се доста интересно и ме заинтригува.

Незнам какьв е ефекта.....та се надявам някои да ми каже има смисал или не и ако има какви са плусовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото и аз съм се чудил как им е хрумнало това и каква е идеята, та добре че някой се сети да попита. Айде разяснете. Ако може и от техническа гледна точка да обясните правят ли се накакви промени в раменната система и разположението на моторчето за читачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взаимствана е от пистовите автомобили в GT сериите ... предполагам , че са го направили така поради факта , че се вози само един в колата или пък за олекотяване работата на моторчето , а по наще пътища си е турбогъзария :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм чел че го правели за олекотяване и за по добра разбиване на челно идващата въздушна струя... колко е вярно незнам но така съм чел така си го знам... иначе като изработка не било кои знае колко трудно но си е игра... абе с една дума с 2 си е наи добре хората са си го измислили :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми има два варианта за който аз се сещам

1-ят е да махнеш една чистачка и да презацепиш другата вместо в долно положение да е в средата на стъклото.Само че при този вариант се чисти стъклото само пред шофиора :roll: и някаде бях чел че се удължава рамото на моторчето.

2-ят вариат е да смениш моторчето и с някое моторче от кола с 1 чистачка заводско например Fiat,Citroen макар че тва е варианта с повече разходи 8)

тва е за което аз се сещам ;)

Аз лично сам го направи по първиат начин :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, като вали сняг и/или дъжд какво виждаш? Особенно пък сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този случай(снега) аз си слагам 2-те чистачки :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maniaka_89 благодаря за инфото може и да опитам.

Но мисля за сега остана с две чистачки :)

Благодаря на всички за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, като вали сняг и/или дъжд какво виждаш? Особенно пък сняг.

Ми да ти кажа честно пред мен си виждам добре ма отдясно.... :roll:

Ще го реша и този проблем при следващата Skoda :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.