Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се поставя плочка за газ на Фелиция 1,3


Guest м-р Тричко

Recommended Posts

Показаха ми в един магазин плочката, но тя е с един отвор, а карбуратора е двукамерен, и отвора не беше в центъра, а разположен ексцентрично. Освен това нямаше пробити отвори за фиксирането на самата плочка към карбуратора.

Дайте някакви съвети или снимки как изглежда вече монтирана тази чудесия

10х предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш две гайки 5 мм и се опитваш да отвиеш старите шпилки на карба , след това вземаш една 5 мм ва шпилка от тез по метър / продават се във всяка железария / и си отрязваш три нови шпилки с около 1,5 см. по - дълги , завиваш ги и мяташ плочката. Ако не тръгнат шпилките с чирак клещи се отвиват моментално ;) Има един отвор отстрани , който ми препоръчаха да разпробия с 12 мм бургия и тва е ... плочката влиза по един начин .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично я купих от един магазин зад спирката на 83 на бул. Никола Мушанов / отсечката м/у ул. Добротич и бул. Житница след пешеходния сфетофар/ посока Овча купел отдясно ... малко е по - скъпа - 28 лв. , но колата върви много по - добре с нея , преди това бях с някаква турска с два отвора , но гаснеше менеше оборотите непрекъснато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

000.jpg

008.JPG

009.JPG ето това сътворих аз за моята Фелиция 1.3 MPI .Подавам гаста от един щуцер но в средата на дифузора - в най - голямото разреждане, резултата е ,че колата върви почти като на бензин , а разхода е направо приличен 9.8л/100км (Софийско каране) при положение , че термостата ми е повреден и си е отворен постоянно и колата загрява макс. на 75*- 80*С .Ако загрява нормално трябва да спадне разхода.Плочката при мен се монтира над дроселклапата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях ти творението и във форума АГУ, но като го разпъна така че вътрешния диаметър на големия дифузьор да е 30 мм, външния диаметър на тънкия пръстен ( който предполагам ти служи за закрепването ) става от порядъка на 66 мм. Така ли е наистина?

 

Но ще си смъкна размерите от тук доколкото успея. Ще съм ти благодарен, ако го имаш чертежа с размерите и ми го пратиш на slavi_jeliazkov@abv.bg

 

Благодаря за съдействието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.