Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia SUV


maniaka_89

Moмчета какво ще кажете за джипа на любимата Skoda :mrgreen:  

15 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Какво пък му е грозното на Туарега :roll: Проходимост е една дума :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джипчето си яко каквото и да си говорим поне на външен изглед. Относно технически данни ако има такива тогава можем да продължим дискусията по темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е хубава спор няма. Само че това нещо в най-скоро време трябва да излезе на пазара защото след 2-3 години подобни форми няма да са актуални за SUV автомобилите. Незнам ама това май е само прототип?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво пък му е грозното на Туарега :roll: Проходимост е една дума :idea:

 

Един приятел преди почти годинка си взе Туарег та имах възможност да го поразгледам отблизо. Мнението ми - отвън е абсолютно дърво, не ми харесва като дизайн. НО от там нататък - интериор, електроника, екстри - всичко е на ниво и адски яко. Помислено е дори за осветление да не се утрепеш на леда или да не стъпиш в локва докато си отваряш вратата (само за предните две) :) Основен недостатък осен дизайна е и резервна гума. Или по-скоро компресора за нея. Гумата е някаква по-специална и седи буквално сплескана (смачкана, свита и тн.) около джантата. Цел - заемане на по-малко място в и без това малкия за такъв автомобил багажник. За да я напомпаш се използва компресор. Та този компресор е за ЕДНОКРАТНА употреба. Използваш - изхвърляш - купуваш нов за 120 евро. Ей на това му викам недомислица. Та затова в момента в БГ зачестяват Туарегите с нормално резервно колело, монтирано като на МЛ на задната врата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та този компресор е за ЕДНОКРАТНА употреба. Използваш - изхвърляш - купуваш нов за 120 евро.

Верно ли бе? Ти ме застреля! Това е голяма недомислица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми има такъв джип! Да, найстина това нещо, с което се помпа гумата е за еднократна употреба! Не е компресор и струва 18лв. в представителството на VW! Може и да се напери за под тази цена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та този компресор е за ЕДНОКРАТНА употреба. Използваш - изхвърляш - купуваш нов за 120 евро.

Верно ли бе? Ти ме застреля! Това е голяма недомислица!

 

Според мен пък, доста добре са го премислили :idea: пукаш гума :arrow: слагаш резервната :arrow: даваш газ право към AutoTrade за нов компресор, щото не знаеш кога ше я пукнеш пак ;)

 

И така въпросните компресори се купуват и пичовете си правят парички :mrgreen: Аз така ги виждам нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е новата Октавия комби с повдигнато окачване и малък фейслифт на предницата-фаровете. Харесва ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това изобщо не е компресор! Продава се навсякъде и струва от 10 до 18лв. Използва се при почти всички модели от високия клас! Във фирмата имаме две служебни коли, при които също се използва тази технология!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложил съм една нула в повече, съжалявам за грешката. Но като оставим парите на страна - факта си е факт, пълна недомислица за спестяване на малко място в малкия багажник. Вальо, аз на това нещо му викам компресор, друг може да го нарече, макар и по-неточно помпа, трети може да го кръсти устройство за помпане на резервната гума и т.н. и т.н. Какво значение има. Целта ми беше не да напиша търговското наименование на това чудо, а да изразя мнението си за нещо, което според мен е недомислено. В крайна сметка вулканизаторите са все още повече отколкото са магазините от където можеш да се снабдиш с такова "устройство". И какво правиме ако колата спука втора гума? Наблизо има вулканизатор, ама нъц. Вариант 1 - пътна помощ и хоп в сервиза. Вариант 2 - телефонно обаждане на аверче със зов за помощ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложил съм една нула в повече, съжалявам за грешката. Но като оставим парите на страна - факта си е факт, пълна недомислица за спестяване на малко място в малкия багажник. Вальо, аз на това нещо му викам компресор, друг може да го нарече, макар и по-неточно помпа, трети може да го кръсти устройство за помпане на резервната гума и т.н. и т.н. Какво значение има. Целта ми беше не да напиша търговското наименование на това чудо, а да изразя мнението си за нещо, което според мен е недомислено. В крайна сметка вулканизаторите са все още повече отколкото са магазините от където можеш да се снабдиш с такова "устройство". И какво правиме ако колата спука втора гума? Наблизо има вулканизатор, ама нъц. Вариант 1 - пътна помощ и хоп в сервиза. Вариант 2 - телефонно обаждане на аверче със зов за помощ :)

 

Какво правиме ли? Ами ще ти напомпа гумата!Ами какво правиш, когато спукаш гума, сложиш си нормалнта резервна и спукаш и нея не е ли същото :roll:

 

и Audi, BMW, Mercedes, Porsche - всички тези марки са снабдени с тази недомислена екстра :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вальо - реших, че съм в грешка с цифрата след написаното от теб, ама не съм...във валутата е бил пробема :oops: Не е евро, лева е. Това, че цяла сутрин смятам едни суми в евро не ми се е отразлио добре... Както и да е.

 

052 602 869 - това е телефона на магазина за резервни части на Автотрейд. Незнам как са ти казали на тебе 18 кинта от там. След зададен от мен въпрос, отговора беше - "Господине, устройството за помпане на резервната гума на Туарег, 2006 г. го нямаме в наличност, струва 120 лв. и доставката е в рамките на 4 до 5 работни дни. Желаете ли да направите поръчка?"

 

Изводите оставям на теб :)

 

А за спукването на втората гума прочети още веднъж мнението ми. Една нормална кола пука гума и отива на първия срещнат вулканизатор и отново е с 5 гуми. Туарега пука гума, отива при първия срещнат вулканизатор и си остава с 4 гуми, като се моли да не спука още някоя докато се добере до сервиза. Знам, малка е вероятността да се случи такова нещо, но...все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда супер - все ми се струва че фотошопа е играл тука обаче.... :roll: Нищо не видях за количката в "по" официалните сайтове май :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето я оригиналната снимка, върху която е правен този виртуален тунинг (ако мога да го нарека така :roll: ). И аз нищо не съм срещал по официалните сайтове за този модел, може някой да го е правил за кеф и да го качил в нет-а ;):) .

 

http://img156.imageshack.us/my.php?image=clip695ua.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.