Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

търся шкода с карета на задните полуоски


deso_top

Recommended Posts

питам всеки които знае нещо за тази модификация на шкода

дали има такива в българиа ,дали има такива части по магазините за

шкода?Защото търся да купя точно такава при вазможност с пет скорости . Моля пишете всичко което знате по вапроса

Искам да направя една такажа шкода с друг двигател /по-мощен/ да подобря окачването и да сложа лети джанти и лек оптичен тунинг

подобно на чешката zelenka

П.П. благодариа предварително[/code]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази "модификация" се казва Шкода 130 - при нея задния мост е като на Рапид. А иначе това за което говориш се нарича "сухи" полуоски. 130ката е с 5 степенна скоростна кутия и с доста по-яка спирачна система и отпред и отзад. И в софия има такава, една бяла, на някой от форума беше и е идвал с нея на срещи, но не помня на кой беше да си казва. Може би на txl но не съм 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам до техникума по транспорт Макгахан има една Шкодичка :roll: Бяла е има някакви лепенки по вратите такива мънички (4- 5 к.с. +) ауспуха му е от дясно и има едни обърнати двоини ЖАНТИ... много ся добри ;) от пред са само обърнати... картера е някакъв друг :roll: поне така ми се вижда абе някои знае ли на кои е? Един приятел го е питал дали я продава ама човека казал че не я продава... по спомен ми каза нещо от порядъка на 100коня ама за това не съм сигурен беше миналата година... :evil: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би на txl но не съм 100%.

 

На txl на брат му :mrgreen:

Спирачките - отпред са с четири бутални спирачни апарати, еднакви с тези на Вартбурзите 353. Отзад барабаните са различни заради сухите полуоски, но като диаметър са същите, като барабаните от Шкодите с кожуси на полуоските. Челюстите са същите.

 

deso_top: Моделите със сухи полуоски са:

Гарде

Рапид

Рапид 130

Рапид 135

Рапид 136

120LX

130

135

136

Някои от посочените се намират много трудно (да не кажа, че няма в България), други се срещат от време на време...

 

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=74

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=86

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е поне бях близко с отговора - на следващата среща ще си говорим повече, че предния път само бегло се запознахме. Сещам се да те питам нещо. На твойта шкода главното предаване е 3,9 нали. Интересно ми е да споделиш на 90 и на 120км/час на какви обороти си /на 5та/. Обикновената 120ка като мойта /с 4скорости/ на 90 е вече на ~3000, а на 120 - ~3800, 140 - ~4500. Интересно ми е доколко падат оборотите от разликата между двата диференциала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такава информация можеш да разгледаш следния линк:

 

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=115

 

Има таблици с предавателни отношения, обороти, скорости... Най-отдолу има калкулатор - задаваш типа на скоростната кутия и диференциала, предавка, размер на гумите и обороти на двигателя - и получаваш скоростта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.