Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавиа TDI пали трудно


dundi67

Recommended Posts

Някои имал ли е такав проблем,когато е студена пали идеално, загрее ли, някои пат пали но повечето пъти не иска и трябва да въртиш доста.Подадеш ли газ с педала пали малко по бързо. Лампата за подгряване някои път когато е топла колата не изгасва и тогава пали от половин оборот но изфорсирва мотора. Ако я оставиш да не работи половин час запалва.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да я изгасиш, оставяш ли я да работи 2-3 мин. на място?Казват,че това е добре за да може да се олади турбото.Пробвай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това нещо с турбото е абсолютно вярно и задължително за правене ако не искаш да имаш проблеми с турбото. Моя съвет е да провериш нагревателите на цилиндрите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% съм сигурен ,че нещо се е прецакало и ако свържеш диагностичен копютър към колата,ще се види точно за какво става дума(ще се прочете грешката от ECU-то).Сигурен признак за това е нетипичната и странна работа на подгревната лампа.Винаги когато има записана грешка в компютъра на колата,контролната подгревна лампа започва да работи странно. Малко се съмнявам да е от подгревна свещ,защото на моята беше останала само 1-здрава,и палеше нормално(но пък колата ми е гаражна).По принцип TDI двигателите се палят задължително без подаване на газ(пише го и в инструкцията за експлоатация на колата).

Моята кола се форсираше при палене без да пипам педала за газта,и подгревната лампа ми мигаше,когато ми се беше прецакал датчика за температурата на антифриза(той е двуканален и ми даваше различна информация към таблото и към ECU-то)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е само ТДИ а и чистия дизелд не се пали с натискане на педала на газта,това е характерно за бензина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравете на всички които взехте отношение по моя въпрос.Дончо се оказа прав,на 3 цилиндър свеща беше прекъснала.Смених я и всичко е наред.Дончо,напиши телефон като ходя до Пловдив да ти звънна ще почерпя.Благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега радвам се че съм помогнал GSMа ми е 0898557872. Ще се почерпим ако имаш път към Пловдив само да не е до 17ти че имам държавен изпит. Ако го взема аз ще черпя. Ако идваш в неделя обикновено правим сбирка на Пловдивчани на полигона на гребната. Ще се радваме да присъства и колега от друг град. Aре дано се отдаде случаи да се запознаем лично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.