Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на външна телескопична антена?


Spartan

Recommended Posts

Здравейте!Шкодата,която купих има елементарно радиокасетофонче и вътрешна антена монтирана пред огледалото за обратно виждане.Не че не работи съвсем радиото,но особено на UKW - FM губи станциите при движение на хората вътре в купето.Това го разбирам - в този Фарадеев кафез хората са като променливи кондензатори и деформират вълните,затова има "фадинг".Тъй като смятам че е от вътрешната антена /отгоре на всичко е и руска!/ реших да я сменя с една външна телескопична на бившото ГДР която съм донесъл кой знае в коя минала ера от незнаен летищен фрийшоп.Как обаче да я монтирам!Оказва се че отпред ще трябва да сваля някой от калниците за да мога да промуша антената отдолу нагоре в дупката,която ще изрежа по чертежа в хоризонталната ламарина отстрани до предната стъкло.Сложна процедура с неясен резултат особено за монтажа на калника обратно.Отзад е лесно,но не стига коаксиалния кабел до касетофона!!!Знае ли някой как става тази работа - ще го черпя яко с ирладска ракия ако ми покаже.Или поне да ми каже някой който я прави или му е правена. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси отговора в касетофона! Аз си взех едно касетофон4е с много добро тунер4е и си перкам с вътрешна антена за да НЕ дупча никъде, особено на калника. Просто не ми се мисли как и колко бързо ще тръгне ръждата от тази евентуална дупка. :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариянт е да сложиш една магнитна антена на покрива и кабела през вратата, няма да тече от там аз съм така и сигнала е по добър и нищо не се дупчи, номера е да си намериш кадърна антенка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен външната антена е най-добрия вариант. Мойта е монтирана на ламарината пред предното стъкло вдясно, т.е. не е на калника. Не знам защо си мислиш, че се налага да сваляш калника, за да я промушваш отдолу - повече антени е предвидено след като пробиеш дупка да ги мушнеш отгоре, а отдолу с ръка да завиеш една гайка, която да държи антената. Даже обикновено пръчката на антената се маха при монтажа за по удобно и чак когато си закрепил основата се навива. Освен дупката на ламаринката пред предното стъкло пробих и една към купето, за да мине кабела - на мойта антена си имаше уплътнителче на кабела, за да не влиза вода оттам, но аз съм сложил и малко силикон за всеки случай. Там където е дупката за антената ръжда не ми се е появила, за разлика от един куп други места по колата, така че не се притеснявай да дупчиш смело! Ако твойта антена се монтира по по-сложен начин ти препоръчвам да си вземеш една нова антена като мойта - цената им е около 10лв. и ги има по-магазините за автоаксесоари. Има известна разлика между моделите относно закрепването така, че разгледай. Мойта е с гъвкава пръчка и според мен това е доста по-удобно отколкото да е телескопична - чупят се лесно последните! Лично мен антените с магнит ме дразнят понеже стърчи кабел и ми се вижда доста грозно. Междудрогото и аз съм бил с вътрешна антена от тези с вграден усилвател и мога да кажа, че те просто не вършат работа - истината е, че антената трябва да бъде извън купето, за да не се влияе от смущенията вътре и да не се явява едни вид екранирана от купето.

 

Айде успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми е монтирана на калника от повече от 15 години и ражда там нямам(имам навсякаде другаде)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.