Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачен педал


baijoro

Recommended Posts

От известно време забелязвам, че при натискане спирачния педал скърца. Леко, но дразнещо. По-скоро го усещам с крака си. Не че е кой-знае какво, ама ако някой има идея за ликвидиране на проблема - да каже. В Еуратек ми казаха: "И на Фолксвагените така скърцат", което не ми върши работа.

Става дума за Октавия 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли да се напръска някъде с универсалния спрей "WD-40"(за раздвижване и смазване на всякакви сглобки),за да престане скърцането.

...и да не спре,поне няма да навреди... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера откъде точно скърца, като го натискам с ръка - не скърца. Почти си помислих че е от подметката ми :lol: , ама и с други обувки -пак...

Ще го мисля като се постопли времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той тоя от ЕураТек Г.Оряховица е гола вода по отношение на техническа си грамотност. Питай Шомата в този форум ако не ми вярваш. И той имаше проблеми с двигателя на новата си Octavia 1.9TDI, а тия в Горна като не могат да открият проблема му казала:

"а ве няма нищо, карай"...

По отношение на гаранцията е хубаво да знаеш, че тя покрива само дефектирали части не и ремонта/труда.

И един приятелски съвет -не им се доверявай на ЕураТек Г.Оряховица

посети и друг сервиз на ЕураТек.

 

Успех,

Пламен

Севлиево

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на Фабията така скърца. А пък на съединителя започна да се чува едно леко почукване. Но и в Еуратек София са на същия принцип - карай и да не ти пука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:!: Пламене, да бъдем коректни. :evil: Никаде не съм писал, че работещите в сервиза в Г.Оряховица не си разбират от работата. Наистина на компа не се показаха грешки, но така беше и като ходих в София в Супер Дизел и Юниттрейд.

Когато съм ходил за други проблеми в сервиза в ГО всичко е било ОК.

Мишо веднага откри проблема, но той си пада малко маниак на тема електоника на колите от сем.VW. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен заври се в колата и проследи къде минават чаркове на тоз ПЕДАЛ и ги посмажи в ВД-40. Предполагам, че няма вибрации,щото това е по-опасно.

:roll: А бе, да не е от накладките? :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на гаранцията е хубаво да знаеш, че тя покрива само дефектирали части не и ремонта/труда.

 

Големи глупости дрънкаш :D

 

А иначе за скърцането - изобщо не е нормално! Предполагам, че ако го минеш с универсалния спрей "WD-40" ще се оправи! Наведи се натисно педала с ръка и ще разбереш от къде скърца, после пръскаш и готово ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-после намерих време да се занимая, пък и слънцето предразполагаше. Оказа се, че това, което оприличавам на скърцане, всъщност е скриптене между гумената част /маншончето/и металната част /самия педал/. Явно още са много чисти. Напръсках между тях силиконов спрей.

И понеже вече се бях заврял при педалите поогледах и видях, че педалът на съединителя е пластмасов - явно са решили, че не е толкова важен и може би с цел олекотяване, поевтиняване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.