Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

zakasah s predniq most


vloo

Recommended Posts

abe kvo da vi razpravqm nali si znaete 4e skodite se edni ot nay-meko voze6tite avtomobili(120)i drugite stari zatova sa i niski.no na men mi se skapa predniq most.a da si priznaq may samo tova oatana koeto ne sam smenil i pravil.ta mnogo mi tropa dqsna predna guma pri malki neravnosti po patq.i kato zavivam nalqvo mi vibrira volana.ta mi e interesno kakvo da pravq.kade da tarsq problema.

 

pak da pitam kak vi se struva 5skorostna kotiq za 30 lv.i da q smenqm li vob6te za6toto iskam maksimalno identi4na(kato nova)da q napravq.no pak 5 skorosti 6te stane kato nova i nqma da mi har4i na dalag pat mnogo 6toto rqdko padam pod 120 km na dalag pat.e ve4e karam po bavno zaradi predniq most no kolkoto i tapo da vi zvu4i tq si iska da q ponastapi6 malko.zatova i nqmam radyo obojavam reva i kato e na visoki oboroti.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. А лягал ли си под колата да за се помъчиш сам да откриеш причината? В подписа ти пише, че сам си правиш ремонтите и ти е хоби...

2. Защо да ти се е скапал предния мост?

3. Какво й е ниското на Шкода? И обратно на твърдението ти - общо взето колокот по-нисък е даден автомобил, толкова по-твърдо вози.

4. Скоростна кутия за 30 лв. - или голям приятел ти я подарява, или човек ненаясно с цените ти я продава, или някой се опитва да ти мушне нещо, дето за нищо не става.

5. Какво е Шкода 139 от подписа ти?

6. Не ти ли направи впечатление, че всички пишат на кирилица?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

malko qvnoi se opitva6 da me drazni6 sorry za latinicata no mkakto vijdam q razbira6.o4akvah tuk da si obsajdam ne6ta koyto s drugi nemoga.qvno 6te se zaqjdame.pak pod kolata sam lqgal i to pove4e pati ot kolkoto ima6 predstava.no nqma ni6to ne4itavo po prednicata 4at li si ili da ti go obqsnq za tova pitam.pesimiste.smqtam 4e e glupavo da otri4a6 ne6ta koyto ne si vidql.sajalqvam 4e se dopitah do va6eto mnenie po-skoro do tvoeto mnenie.i taka pi4 nadqvam se da prieme6 tova koeto kazvam za istina i da ne se karame pove4e a da po-skoro da si govorim kato se vidim i te povozq.otnosno viso4inata moje moyta da e poo-niska za6toto vozi po meko i sa i se slegnali prujinite.no do kolkoto znam sa niski vsi4kite i sa6to taka 4e sa i meki4ki ako sa nared tvoyta moje i da ne e meka ako e ne6to skapana ili po-star model.4ao do skoro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Прочетох си отново мнението и не видях с какво мога да съм те обидил. Попитах те елементарни неща от сорта лягал ли си под предницата и защо мислиш, че е от предния мост, защото след като пишеш, че сам си правиш ремонтите, би следвало поне частично да хванеш проблема, пък после да го обсъдим. Защото неща от сорта "нещо ми хлопа отпред" са много общи като понятия и дистанционно трудно се определят.

2. За скоростната кутия ти отговорих.

3. Попитах те какво е Шкода 139 - така и не каза...

4. Не, съм песимист, напротив...

5. Моята кола си е наред. Ти за нея не бери грижа.

6. Ако не си наясно - нов-стар модел - всички 105/120 возят еднакво. Признавам - меко, но не са ниски.

7. Да - бих искал да ме повозиш. Писал си как правиш на 2-ра 90, а на трета 130. Искам да видя как става това с 1.2 мотор на тези обороти, щото си мисля, че или послъгваш или требе километража да си правиш.

 

Ако пак ще се фръцкаш - ми здраве да е, то не може на всеки да се угоди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emi pi4 nito ednoto ot dvete prosto sam mahnal prekasva4a.az imah nqkay modeli nqmat.a za tova 4e vozqt ednakvo ne e vqrno vosil sam se natakiva darveta 4e se 4udeh dali sa 6kodi.skorostnata e prosto ot 4ovek deto obi4a opel a se6ta6 se 4e takav 4ovek ne razbira ot koli.mi kazah lqgal sam pod kolata i ni6to ne se vijda vsi4ko si e tam.pak i az tova ne sam go pravil.ne sam u4il za tova.a skoda 139 e moq gre6ka imam predvid 130.a 4e i az se u4udih na skkorosta koqto dostigam s tozi dligatel ne e tayna.sam go slojih ili pak 6te kaje6 4e laja i posle se panah do kray.sega moje pone 80 na 2-ra PONE.a 4e e niska zadnicata e niska to e qsno izvinqvay ama klirians ot 15 sm kato nova ne e mnogo.a sega e o6te po-malko.6te te vozq ako si dobar.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

госте пиши на кирилица толкова ли е труднно!!! Ужасно е да се чете на шльокавица(или както се казва това писане :) ) А за предния мост си мисля че щом си навътре в ремонтите може да дадеш повече обяснения от това че ти "тропала гумата като минаваще през малки неравности" Аз не бих казал че съм добър по ремонтите, даже се оценявам досте зле, но на мен като ми се разхлопа нещо си отпред разглобих гумите на крик вдигнах колата и разбрах къде има луфт >>>>>>> шенкелите!!!

 

и пак да кажа пише на КИРИЛИЦА!!!

 

пп. я ми прати снимка на тая шкода 139>>>> сигурно ще е някоя яка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и на кирилица ще попиша ама само да не ви затруднявям.както казах моста не сам го пипал.и малко му развирам.пак и предпочитам да работя по двг и скоростната кутия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Госте, моя съвет е : "Иди на майстор".

Ако си лягал и не можеш да разбереш от какво тропа по-добре да питаш някой друг, демек майстор, може пък той да намери проблема.

 

Моля, не възприемай съвета ми като обида или нещо такова. Опитвам да помогна.

Ако не тисе ходи на майстор може да потърсиш някоя от книжките тип "Аз ремонтирам Шкода" - аз лично така започнах.

Peace! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tezi knijki ve4e sam gi 4el po nqkolko pati az remontiram 6koda,i edna az upravlqvam 6koda.daje sega si q 4eta 6toto ne mi se u4i za izpiti i se opitvam da razbera kakvo mi e na mosta.ne se obijdam no nqmam pari za tova prosto imam pove4e razhodi otkolkoto prihodi i ne mi se davat pari sega.pak i ako ne moga da q registriram za6to da se nabutvam 6te iz4akam i 6te vidq.no ti blagodarq za saveta.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зелената книга предния мост е сраванително подробно описан, вкл. и ремонтите по него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е тва с приходите и разходите - всички сме така :)

 

А за предницата съвет номер 2 - лягаш отдолу и караш някой да я клати отгоре. Ако чуеш звук/видиш къде какво мърда кофти - ок, открил си проблема, ако ли не - хващаш самата гума и се опитваш да я заклатиш налява надясно. Ако това се получи то сигурно ти е заминал накрайника. Ако успееш да я размърдаш навътре навън - лошо, говори за евентуални проблеми с лагери/главина.

 

С две думи - ако успяваш да мръднеш гумата накъдето и да било - има нещо за смяна. Ако трака докато клатиш колата - виж къде е и разглобявай бодро докато откриеш кое трака.

 

И така...

 

P.S. аз изпитите ги взех :) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено! Само кажете къде и кога :)...и елате с красавиците!.. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те сега за понеделник до сряда го дават хубаво времето. Ако се организираме примерно за вторник би било хубаво :) Ама незнам дали има и други навитаци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навитаци има, ама...нема да мога баш у вторник. Що не го направим средата на юни? Иначе кат се видите - пийте една бира и за мен :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.