Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 100 със Wartburg-ов двигател


Satan

Recommended Posts

това се правеше доста често преди години на старите зазки-въздухарки, ама за Шкода къв е смисъла? Може би малко повече демараж и толкоз! А и с тоя радиатор точно зад мотора - сирурно постоянно му кипи чайника... като гледам карат само на отворен капак и без въздушен филтър, ташак- работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

И аз отричах 2Т мотора ама на сега на събора Ивака ме повози на своя Вартбург и имам съвсем друго мнение.Това нещо като влезе яко в оборот откача.До 3-та като отвори яко втората клапа и усещах как гумите отпред се борят за сцепление още.Има хляб в тези мотори.Естествено 4Т винаги са по-напред с по-равномерна работа и възможност за фини центровки,но пък за 1000 кубика и 3 бутала съм очарован наистина 8) А и звука,който е докарал от уникалната изпускателна система ме надъхва много-още ми бучи в ушите и ми липсва като се режеше... :(:D 2Т Мания ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-яко от Вартбург-а на страрта няма! Ние едно време имахме и до 3-та си нещеше гумите!Пък и върви да му се невиди.Спокойно си държеше 130 на дълго.Айде тичайте и слагайте вартбургови двигатели :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Бе я мани беги. Аз бих направил Wartburg с Skoda мотор

 

:smt041 :smt041

Съвсем сериозно - чувал съм, че е имало "социалистически" проект хубавото купе на Вартбурга+Шаси и хубавия двигател на Шкодата да се обединят в едно ..

Хихи - само ел. инсталацията незнам ако ще да е била...на Вартбурга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталацията от ЗАЗ,джанти от БМВ,брони от Мерцедес,чистачки от Рено,стъкла от Ситроен,ауспух от Пежо,седалки от Ягуар,Табло от Сааб и барче от Форд Мустанг, че да може да участват всички по равно и да няма сърдити :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе я мани беги. Аз бих направил Wartburg с Skoda мотор

 

:smt041 :smt041

Съвсем сериозно - чувал съм, че е имало "социалистически" проект хубавото купе на Вартбурга+Шаси и хубавия двигател на Шкодата да се обединят в едно ..

Хихи - само ел. инсталацията незнам ако ще да е била...на Вартбурга

 

Това и на мен са ми го казвали,че са се опитали да направят нещо такова с Варбург и Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.