Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

имам един проблем


mitkonafta

Recommended Posts

имам един проблем-от една седмица като запаля шкодака и тръгне няма мощност все едно като я изфорсирам излиза черен облак дим и се оправя като позагрее но днес вече не ще.промени се и малко шума на двигателя-малко като трактор работи и на бавни някой път гасне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ако работи като трактор значи може да е прекъснат(изваден) някои от кабелите на свещите , да се е прецакала самата свещ, да ти е "избягала" центровката общо взето тоци или кофти карб. Но щом отведнъж е станало провери първо кабели и свещи

 

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено се сещам следващия път като имаш проблем, да накараш някой да върти за да запали а ти да гледаш в двигателя за искри - най-добре по тъмно. Ако е заминал кабел или имаш утечка някъде ще видиш искра. Не е лошо профилактично да прегледап всички кабели и да почистиш леглата на свещите и самата капачка на делкото.

Друго засега не се сещам :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом изведнъж го е направила, още повече, че от време на време сама се "оправя" явно наистина проблема е някъде по кабели, свещи, делко. Някъде ти се губи връзката. Свали свещите и ги огледай. Има голяма вероятност някоя от тях да не е работила като хората. Ще я познаеш. Ако там не откриеш проблема, прегледай връзките на кабелите към свещите и делкото. Убеден съм, поне според описанието ти, че проблема е някъде там. Не вярвам да е карбуратора. Той запуши ли се, много е малка вероятността да се самоотпуши :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми на капачката графита в средата да не е с наранени крайща, както и да не е надраскана отвътре и палеца да е чист отгоре да не е надраскан. А ако е кабел то се усеща на малки обороти работи се чува един шум като от 2тактов мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабелите ги смених преди 3месеца -старите бяха изсъхнали и не прегъваха а се чупеха .

 

OOOO това не е гаранция, че не са се скапали пак . Все пак живеем с България :x Миналата година преди да ида до морето смених кабелите на свещите с нови Tesa мисля че бяха, но от твърдите и навръщане преди Шумен колата взе да не върви.Добре че си нося един два резарвни кабела иначе я бях закъсал. Като се прибрах в София отидох и си купих пак TESA , обаче силиконови. Колата заспа :) И до ден днешен кабелите са си меки и колата си върви перфектно

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каблите за които говориш доколкото разбирам са TESLA. Има го в магазините за Шкода. Силиконовие наистина не са лоши.

За Mitkonafta - както ти писах по-горе - прегледай всяка връзка една по една - почисти ги. Вземи на заем други кабели за пробата. Ако се окаже от тях - бягай за нови, не са скъпи, до 10 кинта май беше комплекта на Tesla. А свещите свали ли ги да ги огледаш. Какъв им беше цвета? Имаше ли различно оцветени (дори, мокри и зацапани) свещи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко , януари смених кабели и свещи ... миналата седмица пак ги сленях тъй , че тва не е гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да направиш следния тест: запали колата, още по-хубаво ако е на тъмно и напръскай леко с пулверизатор с вода (може да ползаваш пръскалка от препарат за миене на прозорци) около кабелите и капачката - слушай звука от двигателя и гледай за разряди. В сухо време може всичко да е ок, но като се вдигне влажността на въздуха да пробива от някъде ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.