Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте


nik

Recommended Posts

Здравейте колеги :D !Нов съм във форума и първо искам да поздравя всички ви и попитам някои неща.Решил съм да си взема нова кола на лизинг от класа на Октавия но просто не мога да реша каква да бъде,другият проблем при мен е,че съм от провинцията и съм постоянно зает което ми прави трудно ходенето до Сф.За това с ваша помощ искам да огранича избора си до една или максимум две марки коли за да мога с едно ходене до столицата да си избера и поръчам..Спрял съм се на Октавия,Рено Меган(седана) и Фокус отново седан.Предполагам,че на някои от вас им е писнало от подобни сравнения но който реши може да ми помогне.Мислех да пусна темата и в другите форуми,но след обстоен преглед установих че само тук може би давате най-безпристрастна информация(до колкото е възможно) искрено споделяйки предимствата и недостатъците на своите автомобили и за това пиша само тук.Почти нямам поглед в/ху новите шкоди и май единствената ми информация за тях е от този форум.За това който може да сподели впечатления от тази марка или другите нека го направи.Всички знаете как е разпокъсващо чувството когато трябва да си вземате нов автомобил,а още повече пък и нов и да не може да решите какъв :D Интересувам се само от бензиновите двигатели и за мен е приоритет да е тих и икономичен,динамиката не е чак от такова значение.Чел съм в статии,че октавията е малко шумна в купето за автомобил от своя клас и ако може някой да ми обясни в какво се изразява този шум.Ще чакам и ще бъда мого благодарен на всякаква помощ!

 

 

P.S. Искам и да попитам Пежо 307 влиза ли в този клас и дали имате някакво инфо и за него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

тук всички ще ти похвалят Шкода :D Не питай за другите марки!

Относно избора на кола. Аз си поръчах Octavia и я избрах ровейки в internet. Е, и по сантименталност, но това е друга тема.

Информация за различни марки:

1) Шкода http://www.skoda-auto.bg

2) Пежо http://www.peugeot.bg/

3) Ситроен http://www.citroen.bg/

4) Ауди/Seat http://www.autotechnica.bg/

5) Фиат http://www.fiatbulgaria.com/

6) Форд http://www.motopfohe.bg

7) Други - ето ти имената на вносителите. Лесно можеш да си ги намериш. http://www.index.bg/abto/

 

Аз от цялото ровене установих, че предлаганото от Шкода е със значително по-ниски цени от конкуренцията при едно, бих казал, съвсем прилично качество, т.е. по-нищо не отстъпващо.

Надявам се да съм бил полезен

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем,избора между Фокус и Октавия,но си взех старата Октавия защото беше по евтина а много добра като съпоставка цена качество,но ако имах парите за Фокуса,пак нямаше да си го взема а щях да взема новата Октавия(тя е на същите пари).Но и Фокуса е страхотен автомобил така,че и него да избереш-според мен няма да съжаляваш.Но въпреки това гласувам за новата Октавия тя е по широчка от него и има огромен багажник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега без да правя реклама на Шкодата не си взимаи Фокус имам познати които им идва да го хвърлят, а доколкото разбрах като се поинтересували разбрали че не са единствените

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tествал съм Октавия II 1.9TDI - наистина е шумничка и има вибрации - типичен немски дизел, в сравнение с френския например Ситроен Берлинго - кара се само на уреди, иначе просто не усещаш кога да превключиш предавката. За бензиновите нямам впечатления, обаче ако избора е м/у Мегана (сглобява се в Турция), Форда (също пословично "качествен") а Пежото май е по-скъпичко... та дори абстрахирайки се от всякаква сантименталност твърдо бих се спрял на Шкода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krankenstein, имам един AutoBuild в къщи. Сравняват новата Шкода Octavia със Audi A4, Volvo S4o и VW Jetta. И четирите са 2.0TDI 140bhp. От сравнението:

Плюсове за Шкода: Най-нисък среден разход, най-къс спирачен път, най-голям багажник, най-ниска цена, най-добро ускорение, добро управление и стоене на пътя (2ро място) и др. несъществени (не помня всичките)

Минуси: Най-шумна (1DB при 50км/час, 2 DB над 120), най-лоша изработка (уви, чехите са си оставили ръцете при тапицерията) и др. несъществени

 

Та относно шума - ми не е болка за умиране. 2DB не са чак толкова много....

Абе като цяло новата Octavia я водят много сполучлив модел... Но пък не ми се даваха още 5ооо отгоре за нея. Пък и ги нямах Иначе не бих се замислил....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега надявам се знаеш че Форд Фокус и Рено Меган се сглобяват в Турция. Вярно само се сглобяват ама си дават некви дефекти.

Аз също съм пристрастен и давам гласа си за октавията

шума е при дизелите, а ти искаш бензинка.

фокуса само ако е хечбек

ако е седан е мноо грозен (поне за мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега надявам се знаеш че Форд Фокус и Рено Меган се сглобяват в Турция. Вярно само се сглобяват ама си дават некви дефекти.

Аз също съм пристрастен и давам гласа си за октавията

шума е при дизелите, а ти искаш бензинка.

фокуса само ако е хечбек

ако е седан е мноо грозен (поне за мен)

 

И аз така мисля Фокуса само хечбек с 4-тири врати,седана е отврат.А за шума не ми се вярва на новата да са прецакали работата сравнение старата,иначе моята е дизел и мога да кажа,че въобще не е толкова силен шума,предполагам че новата е по-добре пък и бензинова.

Що се отнася до Форда незнам къде ги сглобяват,но мога да кажа(имам приятелче с такъв),го взе по нова година от промоция-направо си е супер колата,вярно,че още е чисто нова,но никакви проблеми музикалната система свири много готино,има хладилник в жабката и всякакви шокарии.Така,че според мен е готин,но наистина може и да дават дефекти на моя приятел колицата за сега е супер.Относно новата Октавия си е супер кола по-широка е от старата и багажника и е по-голям.Но ако можеше да се купи в момента чисто нова Октавия 1

Лаурин и Клемент-това щеше да е моя избор без да се замисля!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е айде сега, новия Фокус седан прилича по скоро на мондетото по грозен е от Хечбека, но не е чак пак толкоз грозен - става на външен вид.

И като бивш собственик на Форд , съвета ми е ТВЪРДО НЕ

Взимай Октавия и не му мисли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с почти всичко изброено дотук. но може би има един автомобил който поглеждайки безпристрастно да го наредим около октавията и това е NISSAN PRIMERA - дори ми се струва че като цена/двг/екстри и по евтин от октавията. Не знам с качеството как са обаче, и дизайна (външния) е малко труден за преглъщане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е дизайн от типа - или те кефи, или ти е отвратителен, но определено не ти е безразличен :)

абсолютно съм съгласен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! :D Искам да ви благодаря за бързите и до колкото може изчерпателни отговори.Може би наистина Октавиата ще се окаже малко по-шумен в купето автомобил,което въобще не го разбирам защо чехите са го допуснали.Нали все пак говорим за семейни автомобили които са за по-дълги разстояние и при които пътуването трябва да е максимално комфортно без вибрации и шум!Хубавото е това че недостатъците май тук приключват.Успях да поразпитам едни таксиджии в нашият град които карат фабии,те казаха че са много доволни от тях,вече са на по 70хил км без да е пипано нещо по окачването и двигателите,надявам се и Октавията да е така.За сравнение прегледах форума на пежо и това което ми направи впечатление е че на около 35-40хил.км започват проблемите по ходова част.Мисля че тук фактите говорят сами!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей ся... Ако я караш юнашката - мое и след 10К да почнеш да я правиш. Аз лично с моята гледам да не рипам в кратерите по пътя, както и избягвам кофти пътищата изобщо. Абе с 2 думи - гледам си я! И за сега - близо 190К съм сменил само тампoнчетата на реактивната щанга - 8 лева едното. Така че в много голяма част, състоянието на колата зависи и от теб! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с теб zloQQ-ако си е палачор човека-каквато и кола да си вземе все ще я кара по сервизите,или ще лежи под нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.