Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Центровка бензин и/или газ КОГА? КАК? ЗАЩО?


mdryankov

Recommended Posts

Тъй като тази тема според мен е доста обсъждана, както и факта че повечето газаджии и бензинаджии не си бъркат в работаъта на дргия съответно - в последствие се получават природни аномалии и агресия...

 

Имам предложение за "Вас Майсторите" в рози форум да пин-нем тази тема като важна и да направим един анализ, синтез, полезна информация и съвети за по-начинаещи /в това число и мен/ на достъпен език относно центровката.

 

Може нов форум да се открие или нещо от този род. Просто предложнеие...

 

Благодарности и поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тема газ знам единствено форум в дира , но и там като гледам няма много инфо конкретно за наще машинки ... преди седмица им пуснах въпрос и само Спидо Рапидо се доближи до истината / с една дума наистина мястото си и е тук /

 

След многобройните опити по моита мога да споделя наблюденията относно поведението на колата в различните моменти ... разбира се метода ми на работа е на принципа на пробите и грешките и инфото може и да не е 100% валидно :mrgreen:

Като начало плочката с двете дупки според мен не е чак толкова добра - от 3 м. карам с българска с един голям отвор и колата се държи значително по - добре и върви повече.

Относно аванса - повечето газаджии препоръчват колкото може повече аванс , но и тва не важи за нас - повече от 10 градуса не се отразяват добре / колата става като валяк / , но и по малко от 7,5 не е добре - пука, детонира , мирише на газ от ауспуха .

Относно поредността на реглажа - според мен , а и според моите газаджий винаги трябва да се почва от бензина - прави се сместа и оборотите / може и малко повече около 900 / и след това се бъзика газта без да се пипа карбуратора / оборотите са по - ниски с около 50 - 60 , което е нормално /

Относно свещите определено вече съм сигурен , че най - доброто е Шампион / естествено колкото по - на запад е правен толко по - добре :mrgreen: /

Тва е за сега каквото можах да се сетя .

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа забравих да се изфукам , че най - после постигнахме консенсус с баба относно разхода ... след последната издънка със свещите натъпках бутилката до горе / 42 л. / , минал съм 460 км. и има още , което мисля че е доста сносен разход за зимни условия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко градуса (предварение на делкото) е хубаво оптимално за газ-бензин тъй че двигателя да мърка?

 

Ако го редактирам за N-ти път

ще ми стане хъбаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко градуса (предварение на делкото) е хубаво оптимално за газ-бензин тъй че двигателя да мърка?

 

Ако го редактирам за N-ти път

ще ми стане хъбаво

чел съм теми във форума за газ-бензин и стигнах до извода че няма абсолютно никакво значение. В книжката пише 5 на бензин, един приятел на баща ми монтьор го остави на 10 и каза че е най-добре за бензин, пък след поредния ремонт на делкото го оставих на 7 горе-долу прочети тая тема http://www.skodaowner.org/forum/viewtop ... fc736e3373 цъкни и линка на белия лебед и 6е откриеш че центровката на делко е безмислена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Мойто го правя на 5 или между 5 и 0 градуса. Практически съм установил че малко по-към 0 и увеличено междуконтактно разстояние на чукчето и наковалнята е много добре за работа на газ, но не е толкова добре за паленето на бензин през зимата. Но трябва да се има предвид че и качеството на газта е различно в различните газстанции и това оказва влияние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.