Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блокира ми задното колело. Идеи за справяне със ситуацията?


Guest pdp11

Recommended Posts

Блокира ми задното колело на Фабия. Колата беше на пракинг, качвам се сутринта и едното задно колело не помръдва.

Опипах жилата на ръчната, това на блокиралото колело е твърдо.

Ръчната се движи свободно, но при опит за придвижване на автомобила напред-назад се натяга.

Някакви предложения за справяне със стуацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятна работа :( Най-вероятно жилото е блокирало в бронята.Трябва да се опиташ да го раздвижиш.Пробвай да вкараш масълце.Ако не се освободи няма да можеш да свалиш и барабана.В крайна сметка можеш да отрежеш въжето до самото колело,но после ще трябва да купуваш ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въждал съм да блокират задните колела на Сеат Кордоба модел 2000, поради дълго стоене на паркинг на ръчна. Много интересно ми беше, но човека си я запали и я подкара. Задните съответно си се влачеха и гумите яко се търкаха, но след 15 метра си се разблокираха и започнаха да си се търкалят норманлно... Може да има друг начин, ама този ми се видя малко шантъв :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с напред-назад 15 метра не свърши работа.

Разблокирах ги с 300 зора, като ръчках вътре с една отвертка, през дупките за болтовете. :oops: Сега търся майстор който да успее да свали барабана и да каже какво стана вътре след ръчкането. От Еуратек казаха "те така си залепват" и отказаха да се занимават повече.

Изводът - забравете за ръчната, само в най-крайна нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прятелю , аз не оставям никъде колата без да дръпна ръчната /по навик от Варбурга/ и досега един път бяха залепнали накладките и то след 6 месеца почивка ... по скоро нещо е станало та е блокирало по механизма на жилото ако е било студено или си мил колата и пак е било студено , но в никакъв случай тва не е отговор от страна на ЕТ , че са си такива колите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практиката и дебелите книги казват - зимата никога не се дърпа ръчна спирачка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало да замръзне ръчната само ако изпростея и измия колата като е около нулата и на другата сутрин я пускам давам газ и се чува едно яко чааат и отлепям като за драг :lol:

п.с. е все пак я държа в гараж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната кола Пежо 205 ако забравя и по погрешка му дръпна ръчната зимата винаги замръзваше жилото. И тогава палиш потегляш и то горкото яко приклекваше позамирише на феродо позапуши жално но стопли се джанта барабани и квото има там по метода на топлопредаването и се оправяше за 500 - 600 метра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дотогава?Газ-спирачка,газ-спирачка и замирисва на море а?

И аз бях така веднъж със старата кола-Фиат Типо-затова както каза Mishelle-зимата не се опъва ръчна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.