Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фланци


Дон Чоре

Recommended Posts

Аз тук искам да пусна една тема :) гледам много хора се интересуват дори аз самия от чертежите, размерите за фланци към двигатели, главини, испускателен колектор всичко възможно... мен по специялно ме интересува ако някои колега има чертеж за фланец на фаворитов мотор. За джаните също няма да е зле :) някакви размери или чертеж наи добре ще да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безмисленно е да дъвчем отново темата за фланци за джантите. Достатъчно е изписано по нея, разрови се из форума и чети :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де за джантите ок но аз лично не съм виждал чертежи и т.н... за към ДВГто пак същата работа хубаво е всичко да е на едно място аз ще се порастърся да ги копирам тука за джантите специално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чертеж на фланец за джанти: http://www.rapidity.cz/pictures/podlozka.dwg

Отваря се с AutoCAD.

 

За фаворитов мотор не ти трябва фланец, директно се слага на скоростната кутия на 120.

 

Чертеж на фланец за ладов двигател: http://txl.rally-club.net/flanec/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако говориш за двигател на фелиция 1.3 Mi той си е чист фаворитов мотор с тази разлика че е monoinjection.пасва си идеално кум скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега стига си спамил. 100% съм сигурен че само си приказваш и няма да сложиш какъвто и да е мотор.

Ама като сме по темата, колко коня е фаворитовия 1.3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се лъжа моноинжекцията на 135-цата е 54к.с.

54;58;62;68 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Ников е прав - между 54 и 68 са. Моят е 135 carb 40kW (54к.с.). Но от всички (54, 58, 62, 64, 68 ) съм почти сигурен, че има карбуратор, а само от някои има inj :roll: . Изтриха ми се Favorites с всички сайтове :evil: дето бях запазил и сега не мога да говоря с факти :x .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да греша...ето тази информация имам:

 

двг 781.135 В - моноинжекцион, 40 КВТ.

двг 781.135 - карбуратор пиербург, 43 квт.

двг 781.135 Е - електронно управляем карбуратор пиербург 2Е, 40 КВТ.

двг 781.136 В - моноинжекцион, 50 КВТ.

двг 781.136 - карбуратор пиербург, 46 КВТ.

двг 781.136 Х - кабруратор пиербург, 50 КВТ

кабруратора пиербург се произвежда по лиценз в Чехия под името Jikov 28-30 LEKR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Айде пак да изнервим полуженито е една дъвкана тема :)

Интересува ме Фелиция 1.4 с фланец ли е захванат мотора или това си е 1.3 мотор (130,135,136) престърган за 1.4 ???

Идеята ми е че сега се оглеждам за фланец за двигателя от Фелиция 1.6 , 1.9 дизел и ако и 1.4 са с фланци шанса ми е по-голям :) пък и фабиите вече взеха да ги блъскат здраво.

Та по-конкретно кои модели на шкода са с фланец към WV мотор ?

за 1.6 и 1.9 (Фелиция) съм сигурен

 

Искам и в София да има един подобен на Хашек(колата) автомобил ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да задам 1 въпрос - off topic :) Какво е правено по на колегата Хашек колата? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да задам 1 въпрос - off topic :) Какво е правено по на колегата Хашек колата? :)

 

Значи до колкото съм запознат(Ников от Асеновград ми каза)

колата е с двигател от Фелиция 1.6.И има доста други подобрения.

Ама най-добре е да го питаш него. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека поправка - 1.8

 

Най-близо до проекта VW в София са братята txl / axl, но можете да направите едно "социалистическо съревнование" :mrgreen:

 

Най-лесно е ако намерите една ударена Фелиция 1.6 и да й обезкостите целия преден кош + инсталацията + компютъра.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.