Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Картери на фав и естеле


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Кратък въпрос!!! Взаимозаменяеми ли са картерите на фаворитовите двигатели с тези от 120/105 мотори? т.е пасва ли картер от 120 двигател на фаворитов? Предварително благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти съм сигурен че пасват, ама все пак не знам дупките нещо да не са ги разместили... не съм пробвал засега да слагам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-старите модели с по-дълбокия картер имат разлика от по-новите във захващането към блока ,отворите не съвпадат. А за по-новите не съм сигорен дали стават от фаворит. Ако изкаш пробваи в някои магазин за шкода дали пасват гарнитурите от двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ей сега бях до магазина ама не се сетих да погледна гарнитурите. Но сега се сетих друго нещо. Ако се сложи на фаворитов двигател картер от 120ка (дори и да стане) то тогава нивото на маслото може да е по-ниско и цедката да не захапва(там от където дърпа маслото). Нали чугунените картери са по-дълбоки!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно се рових и видях това : http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=128

 

Предполагам че всъщност този на снимката е направил това нещо с подмяната на картерите!!!! Неразбирам чешки :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

използвай транслатора;) :

http://www.translation-guide.com/free_online_translators.php?from=Czech&to=English

 

P.S.Сега се сещам, че мерихме картер от шкода Рапид/136 (с алуминиевата глава) в/у блок от 120. Оказа се, че само 2 отвора не съвпадат и е малко по дълъг, но пасва - просто малко ще стърчи. Цецо ми го даде и мисля да го слагам на 110-ковия блок, щото картера е плитък алуминиев...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако картера на 120ката е от новия модел става точно на Фаворита ,само че оребряването ще е напреко на движението. За да се сложи картер от 120 на фаворит , трябва да се смени и маслоприемника да е от 120 , 120ковия картер е малко по плитък от Фаворитовия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.