Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регулировка на клапани на 1000MB


Satan

Recommended Posts

Интересуват ме регулировачните хлабини на клапаните на Шкода 1000 MB . Ако някй знае нека пише също и някакви възножни подводни камъни при тази операция, както и избягването им ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам ти дословно какво пише в оригиналната книжка на 1000МВ от 1966МВ:"Правилната хлабина на вентилите,ногато мотора е студен са както следва: смукателен - 0,15мм, изпускателен - 0,20 мм." За подводни камъни не пише, но защо не ти го направи специалист.Има един Петър Петров, в едно гаражче зад Кемпински Зографски бачка.Данните му ги и има в "Белия списък" под името "Петьо".Малко е бавен,но грешка няма.Специалнос моторите е железен.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То всъщност е брошура,оформена като книга със заглавие"Наставление за обслужване и подържане на леката пътнишка :):):):) кола Skoda 1000MB",очевидно е писана от чех с перфектен български :) .Баща ми обачи си я пази като очите,така че, хайде аз да ти я сканирам и в бъдеще на някоя среща да ти я дам :) .Даже като се замисля и ксерокса ще сърши работа,защото и без това е черно-бяла :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя на 1000MB е същия като на 100S. А за 100S пише достатъчно в зелената книжка. Мисля че нея я има във форума някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблеми,но няма да е много скоро, в рамките на седмица или 2.Ако те интересува и знаеш немски мога още веднага да ти пратя на мейла оригиналния немски каталог на 1000МВ от 1964,сканиран,ама е доста големичък - 9МВ,вместо pdf са ми го направили jpg и е на отделни снимки.Струва си да се види,жалко,че не знам немски 8) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз нямам 1000МВ но се интересувам от литература за всякакви шкоди немският не ми е перфектен но се справям добре с него. Ако не ти е проблем да ми го изпратиш и на мен. Пощата ми е има на профила мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Satan, двигателя на 1000MB е същия като на 100S. Карал съм такава и съм регулирал клапани. За съжаление циганите я откраднаха :( Както и да е. Мисълта ми е, че регулировката на клапаните се прави като на 100S, т.е. в зелената книжка го пише.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR: Аз пък ти отговорих, че ако зелената книжка за теб е "Аз ремонтирам Шкода" на Хорст Илинг там няма и ред написан за 100s. Книгата е за следващите модели 105/120 и техния двигател се различава макар да се оказва че хлабините на клапаните са същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.