Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пробки???


Guest

Recommended Posts

разбрах го това, след като слязох преди половин час да сменям масло.

 

Тъкмо си мислех, че е прекалено хубаво за да е истина и си викам еи ся сменям филтър, утре само ще отида да сменя пробката и во'ала, да ама не! Как се отвива тоя филтър, мислех си за водопроводен ключ ама.... неможе да се отвори до толкова, чуках с една отверка по него, нема бате !!! Помагайте аз отивам да се мия, пък утре с нови сили пак долу май ще бъда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвива се със скоба за маслени филтри. Ако няма да го ползваш повече може да го набучиш с по-яка отверка и така, но ще е голяма мизерия - аз си направих скоба понеже не ми се даваха пари за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш специалния ключ за филтър, в краен случай можеш да го отвиеш като го промушиш с голяма отверка, малка щанга или длето, и да ги използваш като лост. Само че новия го завий леко, не го натягай, а преди това намажи с масло гуменото уплътнение. И не давай на друг да ти го завива, нито на майстор. Ще го пренатегне и пак няма да можеш да го отвиеш. :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо ти е било толкова трудно но маслото се сменя за една бира време (с чакането да се източи хубаво) :) и 5 лева са си 5 лева - това е един нов филтър. Все пак за това са сервизите, така че ти си решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви 5 лв? В повечето масларници смяната е 2 кинта. А ако си купиш маслото от тях - е без пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не ти трябва нищо друго освен чифт здрави ръце :lol: ! Избърсваш си стария филтър с парцалче. Гледаш да са ти сухи ръцете. Хващаш с две ръце и се напиняш :lol: ! Ако не стане давай с отверката, но да знаеш да си махнеш ламарината, че ще плисне малко масълце. Затягането става пак с ръце- филтъра е достатъчно голям да го хванеш здраво, а винта е малък(все едно да завиваш М6 с 1метър ключ :mrgreen: ). А да и доста ще е хубаво да намажеш гуменото уплътнение с масло, за да се хлъзне до затягането.

Успех :)

А мерси, че ми напомни и аз да си купя един :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. За проблема си има инструмент и той е скоба, който си купих от битака за 12 лв. Затози инструмент няма маслен филтър, който да не може да се смени стига да го имаш и един гаечен ключ 17. Препоръчвам го на всички колеги. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инструмента представлява нещо като велосипедна верига, която се затяга около филтъра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според зависи :) Има модел с три "израстъка" които стягат. Като гледам какво е писал колегата за такъв ще да става дума :P

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е скоба, а не верига. Както съм написал е необходим и ключ 17. Скобата обхваща отвън филтъра и с кюча се върти в желаната посока(отвиване или завиване). Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих отищъл в сервиз за смяна на маслото. Филтъра със сигурност е по-лесно да се развие със скоба за него, но дори и без такава става лесно - слага се през него един ремък и с ремъка се развива. Това мога да го покажа на някоя среща, защото с писане не мога да обясня как се слага ремъка.

 

При стария тип филтри, като на мойта 120-ка такъв проблем няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправих се, значи приспособлението е нещо такова http://img221.imageshack.us/img221/6498 ... age8wl.jpg слагаш го на филтъра и натискаш дръжката надолу, то е ламаринена скоба и тя притяга филтъра и се отвива ама лично аз никога повече няма да го сменям сам това масло, не си заслужава да се мърлям до ушите и да се мъча да развивам филтър при положение че в сервиза, който е на 20м от нас вземат 4-5лв и го правят за не повече от 5мин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехе картинката е номер 1 :) с повече въображение прилича.

 

аз за 4лв(най-близкото до нас) не бих се мазал с масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмммм, с тиган ли се отвива филтъра :mrgreen:

Аз пък, бих си го сменял само аз. На един съсед бяха изляли половината от маслото в тенекията под филтъра, а там му беше що годе чистичко! Абееееееее все тая...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.