Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Боядисване на лети джанти и още нещо!


Rado`Default

Recommended Posts

Искам да си боядисам джантите, но мисля че най-удачния вариант е с прахово боядисване. Някой знае ли къде извършват такива операции и колко струва съответно! още нещо, немога да разбера самите джанти май са за износ, моя модел, някой знае ли, защото преди да ги видя за първи първи път незнаех че има и такива ? Ето една Skoda с такива

pic042.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

o632800067328437500.jpg

 

"Jupiter" 5J x 13" made in England.

 

 

Ако имаш такива джанти - поздравления - доста рядко се намират, особено в Бг.

 

И да дойдеш в Троян да ги покажеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да боядисваш виж: http://pajalle.com/howto.php?id=002&lang=en

В софия правят такова нещо за 18лв на джанта а това включва- пясъкоструйка и боядисване с изпичане да 200градуса. Днес точно един колега си беше занесъл джантите (алуминиеви) там. Изглеждат пак алуминиеви!!!!!! т.е все едно не ги е пръскал- готино става. Това се намира при откритото кино за коли.(пишеше някъде в една тема)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото! 18 лева за брои не са малко, но бих ги дал, само да знам че ще боядисат джантите по подобаващ начин :) Ако можеш кажи дали на твоя колега са станали хубави. А това открито кино в кои квартал е горе-долу, че не съм запознат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но искат и черна боя, а може би откритата част ще се прави със споменатият лак! А случайно някой да знае как се изнасят обикновенните джанти навън.. В Пловдив видях една такава с изнесени джанти и съответно по широки гуми на тях, мноого добре изглеждаше :roll: Имате ли някаква представа къде се правят такива и колко струва направата на една такава джанта! Определено стоят доста красиво на колата със оригинални тазчета на тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал вярно - питаш как се обръщат стоманени джанти?

 

Ако само ще се обръщат - фланеца(частта от джантата с дупките за болтовете и т.н.) се отделя от джантата, обръща се и пак се заварява.

По този начин печелиш по голямо разстояние между гумите и по як вид.

 

Ако искаш да поемат и по-широки гуми - тогава ти трябват 8 джанти и от две се прави една като се изреже по - тясната половина и на нейно място се завари по-широката от друга джанта. Резултата е, че имаш по широка гума и фланеца е по средата.

 

Заварки струговане балансиране, и други сложни операции. Ако беше от русе щях да ти намеря майстор, но за съжаление с друго не мога да помогна при тези обстоятелства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за праховото боядисване се намира някъде тук: http://bgmaps.com/map.asp?sid=6d13ad3a4 ... &grid=m40k

трябва да потърсиш.

А инъче за вида е наистина мн добър!!!!!

 

Аз имам 2 бройки разширявани джанти за гуми 185/70Р13. Ще обърна две за отпред. Ще ги мина с прахово боядисване... Но всичко това като стане готово купето и двигателя :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш изнасяне може да сложиш фланец. Аз на мойта съм с фланец и не ширкои гуми, но като погледнеш колата отстрани има вид на все едно си с валяци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай да, щото съм с фордови джанти и като сложих и от джете страни по един фланец по 25мм и сега отзад съм на 5мм от веждата. Ако сложа по широки гуми и ще трие по веждите . А иначе към 100лв. струва да се направи. Ако се не лъжа преди време Миро(Хашек) имаше такива фланци 130/130мм замо за изнасяне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, то май повече си заслужава да си направиш фланци за друго разстояние м/у болтовете в такъв случай, ако струва 100лева, а Миро тези фланци продава ли ги?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фланците ги ползва един мой приятел на 120-ка. Търсим му джанти с по-голямо "изхвърляне", ако му намерим, фланците ще бъдат вакантни. Друг вариант за изнасяне (само че до 5мм) е направата на фланец или дистанционни шайби (но прецизно струговани) 16 бр. - за всяка шпилка по една. Следата се увеличава общо с 1см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих ти дал мойте фланци с фордовите джанти ако ми дадеш оргиналните шкодови лети джанти :) Мойта в момента е базумно раздута .От предните калници гумите се подават 2-3см.Стана много стабилана ама не знам какво ще се случи с лагерите:) В понеделник ще кача снимки да видите каква грозотия се получи :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Прахово боядисване и почистване с песъкоструй има на бул. Европа 6, на около 150 метра от кръстовището на МакДоналдс на Орион. Тел е 0888524710 Симеон Митков

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.