Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разлики след facelift за старата октавия?


Recommended Posts

Някой може ли да ми изброи поне основните разлики преди и след facelift-а на старата Octavia. Някой съм ги забелязъл и сам, но накой сигурно ми обягват....

10x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид Octavia като твоята, според мен новите неща са следните:

- предна броня, по - "обемна" и обла, с по - големи отвори

- предни светлини - фаровете вече са трапецовидни, с форма наподобяваща тази на фаровете на Fabia (старите са почти правоъгълни). Нов е материала и шарката на мигачите (новите са по - кристални)

- решетка - изглежда ми по - полегнала и малко по - голяма

- задна броня - също като предната е по - раздута

- задни светлини - имат същата форма, но са с различно стъкло. Новото е с два бели сектора, по - тесни и по - дебели (за мигач и задна скорост), а останата червена част е по - кристална от стария стоп, чийто мигач розовее (защото е жълто и червено едновременно)

- табло - изцяло ново, но старото непонятно за мен продължава да се монтира в най - евтините модификации (в Европа се предлага дори Octavia 1,4...)

- нови цветове, материали, модификация RS!

 

Това е, което аз забелязвам, важи и за хечбека, и за комбито, може и да пропускам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи само да добавя нещо има стара Октавия(преди фейслифта),която е с ново табло и нова(след) със старо (модификацията Класик).

 

Има една разлика обаче във старата със новото табло и новата със новото табло и това са циферблатите,ето и снимки за да е по нагледно:

 

Старата:

octavia4x4_09.jpg

новата:

 

000563888.jpg

 

И естествено РС 8)

000563936.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външно:

Старата,за тази снимка се извинявам,но мисля че ползвам чужда кола ако има проблем собственика да напише едно ЛС и ще я изтрия:

000563827.jpg

 

Новата:

000323209.jpg

 

Двете Заедно:

000563880.jpg

 

Старата отзад:

aoctavia30.jpg

 

Новата отзад:

000323216.jpg

 

Иначе в двигателите разликата мисля,че е(не съм много сигурен) при старата има 1.6ми мотор който е 75к.с. като при Голф3,при новата него вече го няма а се вгражда новия 1.6и с пълна инжекция 101к.с. от Голф3 последните модели,също така при новата се вграждат двигателите 1.9ТДИ 101к.с. и 1.9ТДИ 131к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.