Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кви са тия, дето си изоставят така Шкодичките по улиците


Recommended Posts

Във всеки квартал всеки от нас със сигурност е виждал поне 3-4 изоставени от години Шкодички, които явно не се карат. Днес и аз видях една такава. Паркирах до нея и излязох да я огледам. Външните ламарини и брони очевидно не бяха удряни, имаше само неизбежни петна от ръжда по боята. Но като цяло сравними с петната и по мойта. Гумите естествено спаднали, под нея обрасло и не може да се види дали отдолу е изгнило. Със старата решетка отпред и оригиналното Skoda 120L отзад. Седалките горе-долу запазени, а скоростния лост беше сменен с по-къс. На топката бяха отбелязани 4 скорости плюс задна. Като цяло външния вид е приемлив, за отдолу не се знае. Но като си стоях до нея стана нащо което много ме потресе и ядоса - вътре в колата по седалките си бяга някакъв плъх - истински, едричък екзепляр. Това като го видях такъв яд ме хвана - да си изостави някой така колата и от толкова време, че и плъхове да завъди. Като си помисля колко пара и време съм хвърлил по мойта, грехота ми се струва така да се остави Шкодичка да гние. Чудя се кви са тия хора, дето така си ги оставят по улиците. И защо не я продаде на някой, който да си я пусне в движение или в краен случай на части. Щото иначе ще я вдигнат я от общината, я мангалите ще я откраднат. А по тая стояха избелели вече, но непипнати 2 визитки на фирми и агенти дето изкупуват коли за скрап. Много кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде е пълно и то не само с шкодички.Старая се да ги разбера хората,но не мога.Има някои,които просто не могат да се разделят с колите си и предпочитат да ги оставят така.Аз лично,ако не дай боже някой ден не съумявам да се грижа добре за мойта 1000 МВ бих предпочел някой съвестен човек да я купи.Макар че си я обичам много.Не всички обаче са на това мнение, въпреки това не бива да ги виним.

А това за плъха е отвратително!!!Гадост!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да се стараем няма да ги разберен.Аз лично ако някога сменям колата едва ли ще я продам на първият срещнат,бих я дал на човек,който знам че ще се грижи за нея а няма да разбие за 1 година.

Всеки е привързан към колата си особено ако е израстнал с нея(както е при мен) :)

На скоро видях една Шкода 130 с ударена предница и много занемарена реших да говоря със собственика да купя.Оказа се че човекат е привърженик на Шкода и просто няма времето, и парите да я стегне.

Уви на мен не ми излезна късмета да стана собственик на 130-ка,но не съм се отказал от търсенето. :)

Но като цяло няма да се промени това, изоставените коли ще продължат да пълнят улиците.За голямо съжеление някои хора не им пука за колите им.Но и плъхове да се въдят това за мен вече е прекалено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата страна е пълна с коли оставени да гният. Пред вкъщи има една 100S и ми е жал като я гледам но неможе да се направи нищо. На нея стои един лист "не се продава". Моята количка е взвх точно такава. Стояла 9 месеца без да помръдне горяла в двигателя. Жал ми стана за горката като я взех. Плъхове нямах но боклуци и прах в доволно количество. Сега няколко месеца по късно съм изключително щаслив че тази кола се движи и то вече законно с сменени номера и така нататак. Но за съжаление не са чак толкова коли с моята съдба тоест някои да се навие да ги възтановява. Повечето обаче са обречени да гният за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твойта е имало лист: "Не се продава", но все пак са ти я продали, така ли да разбирам?

И кво, вместо да я продаде или подари на някого поне да я поддържа и да върши някаква работа, ще я остави да гние, да я дигнат от общината или да я гепят мангалите за старо желязо. И чак лист "Не се продава". Значи все пак има интерес от кандидат-купувачи.

Имах едни приятели, дето наследиха едно ситроенче Виза от дядото. Мъчиха се да го продадат, но не можаха (на цената дето я искаха). И го подариха на тъста да се грижи за него, да го поддържа, да му плаща данъците и да го кара. Вместо да го оставят да гние на паркинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си видял плъх вътре да знаеш, че от ел. инсталацията /кабелите имим предвид/ не е останало нищо. Не знам защо, но съм виждал коли държани на село в гараж с изядени кабели на толко места, че ти трябва нова ел. инсталация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да са само кабелите-ми как ръфат тапицерията по принцип-ама нали колегата каза че тази била запазена-едва ли ще е задълго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега PV грешно си ме разбрал. Паркирам на паркинга на блока до нас Тази шкода 100 си стои и до ден днешен с пожълтелият лист не се продава и собственика тъпо и упорито не иска да го дава макар че вече е в доста окояно състояние. Моята 120ка е взех от един приятел които след като стана инцидента с подпалването и тои беше твърдо решил да е възтановява но това не се случи. мислеше да я хвърля на скрап и му казах защо не ми я дадеш за 100 лева. И така се заяхванах с възтановяването на Пена която беше стояла доста време като труп. Много съм доволен засега от количката макар да е от скоро легална и още да нямам достатъчно впечатления. Затова съм изключително щаслив сега няколко месеца по късно. Ремонта ми отне към 4 месеца. Тя запали на 2рият но после трябваше да се възтановят още неща и така до ден днешен продължавам но с удоволствие да си я правя защото ми е кеф и защото ме кефи много количката. Ще се радвам много на събора да видя по лъскавите и събратя защото боята засега остава за по нататък

 

Още веднъж поздрави за обективното писмо което си изпратил на този журналист

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с плъховете е много кофти, слава богу не ми се е случвало досега... ама една пролет, още по времето, когато си държах 110-ката пред блока едни оси си бяха свили гнездо в процепа на шофьорската врата. Бая зор видях да ги изгоня оттам - дори след като им изхвърлих гнездото те продължиха да се връщат и се наложи за известно време да паркирам на друго място, докато се откажат :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега PV грешно си ме разбрал. Паркирам на паркинга на блока до нас ... Моята 120ка е взех от един приятел които след като стана инцидента с подпалването и тои беше твърдо решил да е възтановява но това не се случи. мислеше да я хвърля на скрап и му казах защо не ми я дадеш за 100 лева. И така се заяхванах с възтановяването на Пена която беше стояла доста време като труп. ... Ремонта ми отне към 4 месеца. Тя запали на 2рият но после трябваше да се възтановят още неща и така до ден днешен продължавам но с удоволствие да си я правя защото ми е кеф и защото ме кефи много количката. Ще се радвам много на събора да видя по лъскавите и събратя защото боята засега остава за по нататък

 

Още веднъж поздрави за обективното писмо което си изпратил на този журналист

 

Ясно, разбрах те Дончо. Хубаво, че си се хванал от нищото да я въстановяваш. Ама е трудно де. Мойта аз също я поддържам, само външния вид (боя и тенекии) вече е стигнал до доста трудна и скъпа за ремонтиране степен. Но аз поне знам, че имам автомобил, на който мога да разчитам и йе сега да тръгна до морето и обратно, без да се притеснявам, че ще закъсам на пътя.

 

А вярно, че реалната цена на една такава кола тип "недвижим имот" е около 100 лв. Неотвана се опитаха да ми пробутат една за 200 - но без седалки, без застраховка, преглед, и със стари номера. А за тая цена пред нас се продаваше Опел Рекорд в много добро състояние.

 

За онова писмо - то е в длугата тема, благодаря. Сега ще си проверя мейла дали оня случайно ми е отговорил и ще пиша там.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krankenstein колега тоя дерт го имах и аз. Добре че я взех през зимата колицата. Имах едно малко гнездо на същото място и едно доста по голямо в багажника. Дано тази година да решат да пропуснат иначе ще падне яко пръскане с химикали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.