Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Имам идея за регулировката на фаровете.


The Best Forman

Recommended Posts

Незнам до колко е осъществима идеята , ам ще я споделя белки някой по сръчен от мен и с повече време успее да я осъществи :lol:

Механизма в оригиналния си вариант работи под налягане от помпичка в купето , но незнам на някой дали работи още. Идеята ми е да се отвори механизма на фара и да се смени мястото на пружина са да работи на издърпване , след което се прикачат жила от колело съответно по - късо за левия и дълго за десния фар , които се фиксират някъде около казанчето за чистачките и с още едно жило , което стига до таблото се осъществява издърпването на механизмите. Самия механизъм на таблото поне аз както си го представям е зъбен гребен закачен към жилото и червяк закрепен на оста на въртящ се ключ ... може и зъбно колело , на което да се намотава жилото и пак червяк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф ....

Не те разбрах много, ама карай. Ще го прочета пак.

И при мен неработи.

Ама не ми се е налагало да ги свалям светлините - затова и не съм го оправил това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефри , самия механизъм на фара е с една яка пружинка , която връща буталцето и фара се сваля , помпата в купето посредством налягане избутва буталцето и го вдига ... идеята ми е да се отвори таз машинка на фара и да се смени мястото на пружината за да може в пасивно положение фара да е вдигнат и с жилата посредством опъване да се сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя форман го имам този дефект ,опитвах се да допълня състемата да няма въздух и като я пробвах работеше,но след монтажа не ще.щом се е предложило с общи усилия да направим нещо се включвам да помагам и ако нещо направя ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих машинката на фара и се оказа , че има едно бутало , гумен маншон / спукан / и една сериозна пружина около 10 см. която неможе да и се смени мястото , но има централен отвор в буталото , в който предполагам , че може да се изработи резба и с някакво малко моторче от касетофон и подходящ редуктор ще стане 8) Продължавам да го мисля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Най - сетне успях да подкарам фаровете 8)

Взех машинки Valeo от някакъв френски отпадък / незнам каква марка / , взех накрайника и цилиндъра на старата машинка и ги залепих съответно към стеблото и към корпуса , отрязах ръкохватката на болта за реглаж за да може да се сложи машинката и стана като по поръчка 8)

 

.jpg

 

.jpg

 

.jpg

 

.jpg

 

Проблемът беше , че управлението беше различно та се наложи да прекопирам платката от едната машинка и сега като се подаде + на дясното краче вдига фара , а кото се подаде + на дясното и средното го сваля 8) 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което си направил е чудесно,ще даваш ли консултации ,аз не можах да стигна до някакъв резултат.ще чакам отговор на лс или icq.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.