Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Удави ми се поплавъка на резервоара май!


BOZZZI

Recommended Posts

От ония дни както си имах 7-8 литра бензинец в резервоара и после гледам - стрелката се подпряла в ограничителя и лампата свети. Бах маа му, викам си, пак взеха да точат бензина! Да, ама не - сипах вчера и стрелката си остана там, където си беше. Не че много ми пречи, газта така или иначе не я виждам колко е. Но все пак - някой знае ли как се отстранява проблема и колко струва увеселението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

38 лв. е нова сонда с поплавъка , но ако си плува само из резервоара можеш да се порбваш да го издириш и пак да си го монтираш ... вдигни задната седалка и там има един капак подобен на тез на боите , под който е сондата. Малко кофти се откачат маркучите щот няма много място , а самата сонда се държи от една пластмасова гривна подобно на капачка на туба :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта стрелка за бензина пък много трудно взима решение колко литра имам в резервоара :| . На всяка неравност, на потегляне/спиране и се клатурка - колата трябва да е 5мин в пълен покой, за да се спре на едно място и да покаже, евентуално вярно :? . И аз ли трябва да сменям сонда и поплавък :?:

 

P.S.: А, и лампичката ми за резервата не свети, сменил съм я с проверена, работеща, почистих отзад на арматурното табло пътечки-мътечки - е не ще :x . Някой може ли да скочи с няква идея за по-нататъшни стъпки :idea: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре провери за скъсан кабел! Не вярвам да си откачил поплавъка!

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял сондата на 120ката /на Фаворита ако не се лъжа е същата/ защото старата имаше следните проблеми - с нея никога не светваше лампичката за бензина, а и от време на време стрелката падаше и след известно време като се промени нивото на бензина пак се качваше. мисълта ми беше, че щом не ти свети лампата за бенза е възможно преблема да е в сондата. Проверка на веригата до сондата относно лампичката за бензина може да направиш като извадиш кабелчето от сондата което е за лампата и го допреш на маса при включен контакт - трябва лампата да светне - ако светне значи проблема е в сондата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята отчита вярно но лампичката само от време на време присветва макар че в последните дни съм траино в червената зона. Колега BOZZI при теб работата намирисва на прецакан поплавък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.