Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

105-чка без фарове


DoraDo

Recommended Posts

Помощ колеги станах любимец на ченгелите!

Та значи ето го описанието на проблема: преди левия фар имаше само габарити, май клемата се беше откачила, и преди 1-2 седмици нещо започна да се ебава. Релето си цъка и прави контакт м/у къси и дълги ама тях ги нема а синята лампа на таблото свети дори и на къси. След известно време (когато си поиска) фаровете се пускат сами и всичко е нормално. Та вчера реших да видя що не свети дееби и левия фар....и кво стана :idea: светна големия х_й! Сега имам габарити и една дълга светлина отдясно, хахавата лампа на таблото свети когато трябва, но книжката ми се осветява по-често отколкото асфалта пред колата егати.

PLS дайте някакво предложение за решение.

Интересно ми е също и дали има още няква джаджа за фаровете освен това реле дето е в багажника? Аааа и какви най-силни крушки могат да се сложат (мисля че max ги дават 60W) примерно 80W или някакъв друг тип?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, сменял ли си въпросната клема за голямата крушка на фара с трите кабелчета? Ако не си, смени я, не са скъпи. Второ, ако при смяната объркаш положението на трите кабела - маса, къси и дълги (гараритите са отделно само на плюс и маса) е възможно това, за което говориш - синята лампичка на таблото да светва като включиш габарити и после къси, и да изгасва на дълги. Кабелите на клемите се нагласят с повечко експерименти и доста псувни. :D

Също така си отвори и релето и пазачисти контактите, виж дали прави добър кантакт и регулирай разстоянието ако трябва.

Понякога лошия кантакт може да идва и от предпазителите - провери ги и тях и ги поразмърдай, позачисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен понякога се губи вляво кусата и дългата светлина. Просто еи така а после се появява. Да ти кажа ли какво правя. Слизам удрям фара и тя си тръгва :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Дончо Дончев и аз съм така от време на време, и на мен ми се губи от ляво късата.....както при теб така и при мен проработва. :)

Това се получи след като смених фаровете незнам на какво се дължи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен понякога се губи вляво кусата и дългата светлина. Просто еи така а после се появява. Да ти кажа ли какво правя. Слизам удрям фара и тя си тръгва :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

=> двамата колеги сваляте фаровете и почиствате хубаво всички клеми на фаровете и работата "спи" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен колега но засега имам по сериозни дертове за оправяне а свободното време ми е малко кът. Но някои ден и това ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен понякога се губи вляво кусата и дългата светлина. Просто еи така а после се появява. Да ти кажа ли какво правя. Слизам удрям фара и тя си тръгва :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

=> двамата колеги сваляте фаровете и почиствате хубаво всички клеми на фаровете и работата "спи" :)

 

И аз имах същия проблем, палех късите с един ритник по фаровете, а също и лош контакт между клемите на предпазителя.

Но нещата се оправиха след смяната на тройната клема на крушката. Вече идва един момент, в който и почистването не помага. Пък и не са скъпи клемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми изгоряха късите на единия фар, искам да сменя крушките с някакви други, но не по-силни ами от тези дето са плюс % светлина или нещо от сорта. Старите просто светят жълтеникакво. Ако някои е слагал такива да ме насочи къде мога да намеря, как вървят и какъв цокъл са, защото досега не ми се е налагало да сменям. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Шкодата от аватара е твоята - цокъла е H4. Като марка крушки на първо място ти препоръчвам Osram, а на второ - Philips. Отиди в някой фирмен или специализиран магазин и разгледай продуктовата им гама. По памет Osram имаха модел CoolBlue който със сигурност ще ти хареса. Свети снежно бяло и видимостта е много добра. Не ти препоръчвам Hella - сравнявал съм я както с Osram, така и с Philips - просто не може да им стъпи и на малкия пръст по светлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle благодаря ти за инфото което ми даде ;)

Да за колата от аватара става дума. Оригинално си беше с кръглите фарове модел 78-ма, но преди много години на бащата ми му хареса визията на новата и смени предната и задната маска та сега е с квадратните варове и големите стопове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я като заворихте за цокли и крушки,кажете какъв е цокъла на 1000МВ,че и на мен ми се иска да сменя крушките.Мерси предварително и съжалявам за офтопика.Разкажете за срещата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та да си дойдеме на думата: фаровете се оправиха, причината беше лош контакт на релето и клемите но най-вече клемите. Аз бих ви посъветвал да си смените тия клеми но най-добре с клеми от друга кола. Тези освен, че не правят добър контакт, не трябва и да се вкарват докрай. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.