Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв е този знак?


baijoro

Recommended Posts

Вчера пътувах по маршрут, по който отдавна не бях минавал и видях непознат знак: триъгълен /предупредителен явно/, на жълт фон черна точка. Какво означава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат това означава че това място трябва да се преминва много внимателно в смисал, че е опасен очастък от пътя не като настилка или завоий, а че там ми голяма опасност от ПТП.

Говоря по-спомен не съм 100% сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат това означава че това място трябва да се преминва много внимателно в смисал, че е опасен очастък от пътя не като настилка или завоий, а че там ми голяма опасност от ПТП.

Говоря по-спомен не съм 100% сигурен.

Колега може и да си прав,но е тъп според мен.Докато се чудим какъв е тоя знак току-виж вече недай си боже сме се хакнали някъде.А и ако не ме лъже паметта, вече има знак, който обозначава опасност.Може и да се бъркам ама май беше триъгълник с удивителен вътре.А иначе от тоЗи нов тип има и в Габрово на входа на ТЕХНОМАРКЕТ и доста съм се чудил какво обозначава?!?!?!

Айде със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 100% сигурен, че когато карах курсовете, този знак още не съществуваше. Вече се среща и като червен равностранен триъгълник с върха нагоре с черна точка в центъра. Това означава, че е в групата "Предупредителни пътни знаци за опасност". Виждал съм го и на табели, на които пише: "Участък с повишена концентрация на ПТП"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат това означава че това място трябва да се преминва много внимателно в смисал, че е опасен очастък от пътя не като настилка или завоий, а че там ми голяма опасност от ПТП.

Говоря по-спомен не съм 100% сигурен.

Колега може и да си прав,но е тъп според мен.Докато се чудим какъв е тоя знак току-виж вече недай си боже сме се хакнали някъде.А и ако не ме лъже паметта, вече има знак, който обозначава опасност.Може и да се бъркам ама май беше триъгълник с удивителен вътре.А иначе от тоЗи нов тип има и в Габрово на входа на ТЕХНОМАРКЕТ и доста съм се чудил какво обозначава?!?!?!

Айде със здраве :)

 

Колега знакът с удивителният вътре означава 'Внимание други опасности'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто знакът означава "Внимание, участък с повишена концентрация на ПТП" - т.е. това е конкретна опасност, а ето какво пише в правилника за удивителният знак: "Пътен знак А39 се използва за сигнализиране на опасности, за които не са предвидени пътни знаци. Той се използва и за предупреждение за приближаване към железопътен прелез, където движението на влакови композиции се извършва с много ниска скорост. В този случай, когато през прелеза преминава влак, пътното движение се регулира със сигнали, подавани от железопътен служител, придружаващ влака."

 

Аз мисля, че не е много тъп, защото после виждам едни други знаци - има от мрамор, има и от ламарина, а други просто са под формата на букети цветя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям, аз го описвам като черна дупка която поглъща автомобили. Преди пишеха табели но тях кой ли ги чете, сега като е знак хората се запитват какво е пък това и се замислят, или поне такава е идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има такива знаци, но според мен щеше да е по-добре, ако вместо тази черна точка имаше 2 блускащи се автомобила или нещо такова ... но щом така са го измислили ... може да е по някакъв европейски стандарт, кой знае ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е знак че навлизате на асфалт с много дупки :lol::lol::lol:

То ако беше това, трябваше да има много точки, а не само една хахахахаха :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може тоя знак да е приет с някоя от последните поправки в правилника. Сега нямам време да проверявам. Но от миналото лято си спомням, че този новия знак е доста разпространен вече из България.

Спомням си, че едно време по някои пътни отсечки с много завои имаше не класическия знак, а табелка с написан текст: Внимание опасни завои. Може тоя новия да е наследника на тая табела. Да не говорим, че вече има много опасни участъци от свлачища по пътищата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи,

Според мен това е знак че навлизате на асфалт с много дупки
- в общи линии си прав.

Иначе, по закон, е определн като "Опасности неописани с други пътни знаци", демек край с 20 щото не знаеш к'во има след 2 метра :(

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За опасностите, неописани в други пътни знаци имаше знак А39, триъгълник с удивителен знак на бял фон. Мисля, че още се използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгеле,

и благодаря, че го изрови.

Знакът триъгълник с точка на жълта фон - А40 означава

Внимание! Участък с концентрация на пътнотранспортни произшествия

 

от последно променяния през 2004 правилник.

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен!Има го и след Карнобат този знак и по пътя преди Чирпан където правят магистралата и наистина означава Участък с концентрация на пътнотранспортни произшествия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.