Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов закон ?


high_octane

Recommended Posts

bek035.gif

Вчера както зяпах новините по bTV и към края споменаха, че има идея да се въведе нов закон, относно външния вид на колите :? Мръсните автомобили могат да подлежат на глоба в размер на 20 лв. ( интересно кой ще решава критериите за мръсност :? ? ). Ако водача/собственика не си плати глобата до 1 месец - му се отнема книжката 1441.gif :?: .

Предстои законът да бъде гласуван в парламента :roll:

Е това ако го приемат рекета ще стане законен ... :?

Някой да е гледал/знае нещо по въпроса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по принцип мисля, че не е отменено да те спират за "лош външен вид", но последния път когато един приятел го спряха за подобно нещо - той им посочи прогнилата Лада /на катаджийте/ и ги по пита - "А това?". И тия млъкнаха.

Сега нали им накупиха нови коли на полицаите и може да почнат да се заяждат за ръждата. Ако си караш кална колата след като 2,3 дена не е валяло - също. Аз на това съм му хванал цаката - гледам да я водя на OMV веднъж седмично и срещу 2 лева става перфектна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, ти може, ама ако вали дъжд мойта става на кочинка за едно минаване. Непрекъснато копаят при нас и за да стигна задължително минавам поне през два кални гьола :(

Преди месец и половина бях на сватба. Измих сутринта колата, прибрах се до нас да си взема жената и докато излезна от квартала колата беше цялата в кал :evil:

Иначе си я мия поне веднъж месечно... Е, Шкодето още не е видяло баня (както доста хора отбелязаха на събора), но утре и това щастие ще му се случи :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това явление хубаво го има на запад - чисти коли и пътища.

Ама щом духне вятър - може да се нагълташ с прах - и така целогодишно.

Мисля че нещо много са ни подбрали нас шоферите - ВИЖ ТУК

Явно сме най лесната мишена да ни съдират джобовете ни от анархията на СУРОВИТЕ ЗАКОНИ създадени от грижовните ни книжни плъхове на власта - чиновниците ни.

Явно много се оядоха онея горе на върха дето са седнали до Господ - явно мислят че им е брат или братовчет и те си творят законннииии .. наволя!

 

П.П. Имам една сентенция: "Колкото повече закони има в една държава, толкова всичко и е объркано и има липса на морал и етика в живеещите в нея"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА МИ КАЗВА КОГА ДА СИ МИЯ Ш*БАНАТА КОЛА :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

 

Тва си е мое лично право, ше си я мия когато си поискам :evil: Тва е същото все едно да ми казват какъв цвят да ми е колата. Тъпанари такива и за тва пари да лапат веееее...... Може да играят с автомивките, аз ше си я мия пред блока :mrgreen: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bek035.gif

Вчера както зяпах новините по bTV и към края споменаха, че има идея да се въведе нов закон, относно външния вид на колите :? Мръсните автомобили могат да подлежат на глоба в размер на 20 лв. ( интересно кой ще решава критериите за мръсност :? ? ). Ако водача/собственика не си плати глобата до 1 месец - му се отнема книжката 1441.gif :?: .

Предстои законът да бъде гласуван в парламента :roll:

Е това ако го приемат рекета ще стане законен ... :?

Някой да е гледал/знае нещо по въпроса ?

 

С удоволствие бих им дал да ми се разходят по шпека!!! Както каза Redline__, никой няма право да ми казва кога да си мия колата. Да е изправна, да и свети всичко, да съм с колан, да съм трезвен - ОК. Но всичко над това си е чист рекет!

 

А като се говори за външен вид, що не приемат и закон за външния вид на ПЪТИЩАТА, които отдавна вече са РУИНИ?? Щото сега к'во? Измивам я, минавам през някоя бесна дупка, прикрита с кална локва, и? Глоба (в най-добрия случай, в най-лошия - колелото ми остава там)!

 

В егати държавата живеем...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА МИ КАЗВА КОГА ДА СИ МИЯ Ш*БАНАТА КОЛА :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

 

Напълно съм съгласен с това!!!

До сега не бях чувал по-голяма простотия да измислят. :evil:

Те това ако влезне в сила тея ще се скъсат от глоби....то направо си е нечовешко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам :? , тоя закон за мръсните коли нещо не ми звучи сериозно. + тва mr.vain е прав, аз разбирам улиците ни да са идеални, както от към асфалт, така и откъм чистота, пък то кво - прахоляци, мръсотия, кал, духне един вятър и колата ти става в листа и торбички и всевъзможни други пинизи. Да го въведат в Монако например, дето прашинка няма където и да е, да, тогава и на мен ще ми е гордо да ми е чиста колата, не че сега не е... Не звучи сериозно според мен, но ако го въведат (на което пак не бих се учудил), много ше им падне рейтинга... Има 2 варианта според мен ако го въведат: 1. или ше се използва за масови спекулации от страна на котролните органи или 2. никой няма да го спазва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ... аз пък ще си омажа цялата кола с кал и отпред ще има само едно малко чисто пространство като на танк,та да ги видя ко ще правят.Що вместо да се чудят к'ва глупост да направят, не вземат да отпуснат по някой леФ, за да си пооправим колите от безкрайните дупки и трапове по пътищата .... айде ще им се невидят и номерата вече.Ама разбирам ги хората, то и аз да стоях по цял ден и да се чудя к'во да правя, а в същото време да ми даваха пари, сигурно и аз щях да измисля нещо такова .... не им се сърдете моля ви :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Redline__ прав си за улиците, ама точно тука е парадокса в това им предложене. Не може инфраструктурата да е в окаяно състояние и в следващия момент да искат пари за щяло и нещяло. Ама до сега сме били свидетели на какво ли не в тая държава, та вече не знам на какво да вярвам. Ако това безсмислено предложение се приеме от онези в парламета трябва да си мием колите по 3-пъти на седмица. Аз лично като си мия колата през лятото пред блока, след една нощ престой на улицата предното стъкло се покрива с дебел слой прах... :? А живея в един от крайните квартали - Младост . Какво остава за хората в центъра или пък тези, които буквално в кварталите нямат улици ?? Абе лудница...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най доброто което може да направим ако се приеме този закон е да си постороим авто мивки, ще бъде печелившо и няма да даваме $$$$$ на друг да ни мие колите и няма да ни глобяват всеки ден.

 

тука в дружба както съм близо до ТЕЦ-а за 24 4аса имам прахоляк по колата и трябва да я мия всеки ден. що не сложат ......... катализатор на комина >>>> :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

много съм се чудел как тъка по цивилизованите страни няма прах и кал и порой да има пак няма кални реки.... и локвите не са много :( :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото тва дет го гледаш по колата е двойно и повече в дробовете ти , а тях никой не ги вижда без специална апаратура , ама колата ... кво да ти кажа докато всеки от тез тъпаци гледат на нас като на златна козичка за доене :evil:

Бих им казал " Ей пед...тиййй овцата се стриже , а не се дере " ама няма кой да чуе и докато е така може само да поразходят човека по жълтите им плочки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия хора са ненормални.Аз ако си мия колата по 3 пъти на седмица, тя съвсем ще прогние горката :evil: :evil: :evil: Като толкоЗ имат зор, да идват сутрин и да ми я мият!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама всички казват че колите били като жените нали така? Ама иначе ако до вас легне някоя лелка понасмръдваща вероятно се обръщате на другата страна или отивате да спите на друго легло ;) смисъл аз лично обичам да ми е чиста колата! ако трябва ще дам 3лв отгоре за автомивка ама ще си мия колата когато има нужда. Но това за глобите верно си е простотия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама всички казват че колите били като жените нали така? Ама иначе ако до вас легне някоя лелка понасмръдваща вероятно се обръщате на другата страна или отивате да спите на друго легло ;) смисъл аз лично обичам да ми е чиста колата! ако трябва ще дам 3лв отгоре за автомивка ама ще си мия колата когато има нужда. Но това за глобите верно си е простотия!

 

Пич, едно е лелката да ти смърди, друго е докато дойде, да си е изпочупила по пътя до теб/мен краката, ръцете, главата и всякакви други подвижни чарколяци заради хилядите, даже милионите дупки по нашите "пътища" тип "добре дошли на село"... Предпочитам да си легна с понамирасваща лелка пред това тая лелка да не може да мръдне и да съм принуден да й нося хляб, вода и цукало... :)

 

Както казах - това само в нашата държава може да се случи! ДГД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз принципно сравнявах мръсната кола с мръсната жена а не с строшената кола и болна жена... има разлика. За дупките е ясно всеки псува ама какво от това?! пак дупки пак криви джанти пак у сервиза... :) а за мръсотията всеки си има мнение и моето е че колите трябва да бъдат чисти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДГД -> КЕФИ МЕ :mrgreen:

А относно миенето - бях решил дълго да не я мия, но днес я измих. Е, супер се изкефих от вида, но се видяха и пораженията от нашите пътища. Засега са 2-3 очукани места по предната броня (нищо фатално, но...) и едно наранено място на предното стъкло :( (за него си знаех и преди миенето - просто ми вади очите от момента в който ми го метна ТИР-а).

Та мисълта ми е следната - не може да глобяваш за мръсна кола при положение че:

1) Пътищата са пълни с кални дупки които веднага цапат колата

2) Навсякъде из страната се строи бясно и всякакви камиони изкарват тонове кал и камъни по пътищата

3) В София улиците са безумно мръсни и нищо не се прави за почистването им. В това отношение, така наречената, провинция е на светлинни години напред. В България няма по-мръсен град от София!

 

Айде че почнах да се изнервям ...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако трябва ще дам 3лв отгоре за автомивка ама ще си мия колата когато има нужда. Но това за глобите верно си е простотия!

 

Аве човек аз така или иначе си мия колата 2-3 пъти на седмица на ОМV и на 2 седмици оставям по 12лв за вътрешно и външно + 6лв спрей за табло, 1,50лв за ароматизатори... Мен тоя закон не ме лови от където и да го погледнеш. Обаче, кой е тоя, дето да ми казва кога да си мия колата, че той баща ми не ми държи сметка кога я мия, че от КАТ ли точно? + това изнервящо е това, че не ти създават условия като си измиеш колата да се запази дълго време чиста, аве изобщо тоя закон звучи като парадоксален казармен виц от сорта на: "Избръсни портрета на Ботев" .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.