Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прецакано табло след TachoPro


Guest Габи

Recommended Posts

Здравейте,

 

преди ден два реших да си поиграя с програмката Tacho pro. Пуснах я с нормален VAG COM кабел ( а не с донгъл за нея ). Както се и очакваше програмката стигна до някъде и забива на един надпис на немски, който не си спомням точно но въпроса е че нищо не се получи ( се едно не съм я пускал, никакви видими промени по таблото ). НО !!!! Вчера както си карах всички стрелки по таблото показаха 0 !!!. След 5 км. се оправиха за 10 секунди и пак 0 !!! Много странна работа. Предполагам че проблема не е контактен защото като се почукне по таблото ситуацията не се променя. Когато колата седи на място запалена пак ту работят ту не. Километража за изминати километри, дневния километраж както и всички показатели на бордовия компютър не са засегнати. Вързах се с VAG COM за таблото ( Instruments ) и не открих грешки. Единственото странно нещо което ми направи впечатление беше това че в полето обороти пишеше 880, а когато се вържа към контролера на двигателя пише 903. Според Вас дали проблема е някъкъв контактен, или софтуерен след намесата с Tacho Pro.

 

 

Със здраве Габи !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш всички уреди показват нула имаш впредвид твмпература на вода, бензиномер, оборотомер, скоростомер ако всичко това показва нула

според мен проблема е контактен, защото няма как да се скапе вси4ко това софтуерно при това едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип така изглежда, но не съм първия случей май. Не е контактен като го трескаш отгоре не тръгва, само когато пожелае, пък и точно след Тахо прото се появи + като разпитах тук там, било чест проблем след превъртане на км. на VAG коли. Иначе знам че не звучи логично...

 

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве пичове, не разбирам много от електроники, но ако съм разбрал правилно си си играл с неква програма дето си я скачал към таблото на колата. Ако е така - каква е програмата - теглена от интернет или ...? Щото имам познат дето ей така с една програма от нета дето имаше вирус на нея си прее*а таблото на Fabia-та и после некви чипове сменяха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно хората са казали " И я моем и тате мое , ама козата си сака пръч " ... в случая мисля , че трябва да се обърнеш към специалистите от Еуратек , беки има начин да се опрай компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да питаш твоя приятел като си прееба таблото какво точно стана. И как се казва програмката ? Мойта е Тахопро.

 

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега я кажи за какво си я използвал тази програма Тахопро-понеже аз не ги разбирам много тези работи-че затова питам,за какво служи-какви са предимствата и че си се занимавал с нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз също имам подобен проблем на Октавия. По какви ли не сервизи ходих - нищо. Казаха, че трябва да се сменя таблото, тъй като вероятно процесора е "заминал". В Еуратек също не ми помогнаха.

Кажете Вие как си решихте проблема? Може ли без смяна на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
  • 1 месец по-късно...
  • 4 месеци по-късно...

Я да вдигна темата, че моята почна да ми прави същия фокус. ( за проклетия - точно като тръгнах да я продавам :roll: )

Тази вечер изведнъж всичките стрелки почнаха да показват 0, но продължи да си има осветление на таблото, както и бордовия компютър ( т.е. дисплея, който показва среден, моментен разход на гориво, час и т.н. ) си работеше. От време на време се оправяше, но после пак.

Колата не е ръчкана последните 6 месеца, чип тунинга още не съм го слагал, така че не е от това. Не е имало удар или друга интервенция по нея.

Силно ми прилича на контактен проблем някъде по кабелите, но всякакви идеи са добре дошли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Я да вдигна темата, че моята почна да ми прави същия фокус. ( за проклетия - точно като тръгнах да я продавам :roll: )

Тази вечер изведнъж всичките стрелки почнаха да показват 0, но продължи да си има осветление на таблото, както и бордовия компютър ( т.е. дисплея, който показва среден, моментен разход на гориво, час и т.н. ) си работеше. От време на време се оправяше, но после пак.

Колата не е ръчкана последните 6 месеца, чип тунинга още не съм го слагал, така че не е от това. Не е имало удар или друга интервенция по нея.

Силно ми прилича на контактен проблем някъде по кабелите, но всякакви идеи са добре дошли.

 

Като я шибнеш по таблото отгоре оправя ли се ?

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

My bad - не съм ъпдейтнал...

Не се оправяше при удар. Закарах я на специалист ( не по коли, по електроника ) и се оказа контактен проблем в самото табло. Сега ще питам човека дали има нещо против да му публикувам координатите, щото съм много доволен от него.

 

Edit: няма против - човека се казва Младен, 0897431076, в центъра на София се намира. Каза, че няма против да му се обаждат хора с уговорката, че разбира от електроника, не толкова от коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Колеги може ли да споделите как точно се сваля арматурното табло :cry: Ще бъда много благодарен ако някой ме светне как точно да го сваля ;) Благодаря ви предварително smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може ли да споделите как точно се сваля арматурното табло :cry: Ще бъда много благодарен ако някой ме светне как точно да го сваля ;) Благодаря ви предварително smile159
Таблото се сваля за 5мин ако искаш ми званни на 0885082328
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.