Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно държаща се Фелиция!


Recommended Posts

От известно време Фелицията се държи доста странно - когато натисна газта - набира като самолет. Пусна ли я - рязко забива нос, даже при превключване на по-висока предавка в първия момент се усеща едно "стягане" като че ли съм натиснал спирачката. По нанадолнище си убива инерцията доста по-бързо от преди на 5-а скорост.

 

Чудя се дали не е от предвариението - вие като патили кво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми всичко може да е. Да ти се е променил луфта на педала за газта напоследък? Сменях скъсано жило затова питам. Преди да се скъса се разтегля.. лигава работа. Обороти на празен ход как са? Спирачката? - да не би да задържа и да не се прибира някое цилиндърче.. Наблюдавай още - и то ще изскочи. На топло време ли ги прави тия неща или независимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С карбуратор ли си , на газ ли е колата , делкото в какво състояние е ?

Последния хит при мене беше износена шпонка или както се вика контрата на палеца и даваше доста голяма разлика в предварението.

Погледни и ел.жигльора за малките обороти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докторе, сполай ти за разбирането! Колата е карбуратор и е на газ!Къде се намира тази шпонка и как да проверя дали е в ред този ел. жигльор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш палеца и обръщаш наопаки и ще я видиш в дъното на отвора ... то си е част от отливката и с нея се зацепва палеца / не съм много на ясно с терминологията , но при мене се беше изяла отливката по двата вертикални ръба / , а за клапана няма ко да му гледаш ако го праи само на газ / той тогава не играе роля / , но инак трябва да цъка като му вадиш + са / кабела дет отива към карбуратора /. Забиването на носа може да е плод и на недобра смес или на малко мързелив изпарител :lol:

 

П.П. Лечението ако проблема е в палеца - нов , но внимавай какво вземаш , че има много найлонови ментета ... ако намериш някъде палец дет да пише PAL на него свирни да зема две три кила :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси за съветите! Ще проверя всичко. За сместа и изпарителя - добре де, ама като натисна газта - колата се разпорва да върви... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега, все пак може и да са спирачките. Аз имах подобен проблем и търсих по мотора, обаче накрая се оказа, че маркиучите на предните спирачки като остареят и се издуват и започва теноста да не се връща както трябва. Не го прави винаги, обаче започва да задържа все повече и повече. Накрая преди да ги сменя почти не вървеше по инерция колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bozzzzi, понеже видях че си питал и в газовия форум.. Казвай какво ще правиш като пари и цени, че и моя изпарител не е първа младост/а пък и аз съм с електрическо Ловато/ и май се опитва да клати оборотите.. Засега не ща да го пипам, но може да се влоши. Като каза изпарител - да не би да е филтъра преди изпарителя все пак - нали имаш клапан за газта преди изпарителя/този електрическия който се командва от купето - та в него имало някакъв филтър вътре/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батенце, в понеделник отивам при Пламен - авера на Шкоги и ще споделя всякакви подробности. Между другото, когато колата загрее на бензин, на газ си минавам перфектно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.