Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

спирачна помпа


jerk0main

Recommended Posts

влез утре в "магазини за части" и почни да звънкаш, разликите в цените в отделните магазини са огромни. В синия гараж на баня мадара продават 100% оригинални спирачни апаратчета, сигурно има и оригинални помпи, човека има само GSM за съжаление

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ме ориентирате колко струва нова спирачна помпа за 120L '86-та година?

А серво?

 

10х

 

В другата тема доста хора дадохме цени на тези неща, аз пак ще повторя - нова спирачна помпа купих за 50 лв преди 5 години, сега е около 45-48 лв, нов сервоусилвател струва според колегата Дончо Дончев около 100 лв, а втора ръка бях намерил за около 25 лв. Също така втора ръка спирачен апарат със сменени гумички от Сашо на Брегалница може да се намери за 20 лв.

За повече информация погледни пак в поста на колегата 120_L_1981 за съединителя:

 

http://www.skodaowner.org/forum/viewtopic.php?t=1669

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак ще се издъня с тъп въпрос , ам що ви е да сменяте цялото серво при положение , че на всякъде има мембрани , а отгоре на всичко досега колко таралясника съм имал със серво нито едно не е давало фира въпреки , че на едното доста често мембраната се киснеше в спирачна течност :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак ще се издъня с тъп въпрос , ам що ви е да сменяте цялото серво при положение , че на всякъде има мембрани

 

E аз не съм казал че ше сменям сервото - само проучвам цените.

А причината да питам за "главния спирачен цилиндър" е следната:

миналото лято започна много рядко да ми прави следния номер:

при спиране педалът правеше повече от обичайния свободен ход надолу и хващаше по-ниско. С времето статистиката се обърна, за да се стигне до сегашното положение - в повечето случаи хваща в ниското положение и много рядко в "нормалното". Забелязвам също така, че като дръпна ръчната спирачка и престава да слиза до ниското положение.

 

:?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали тече отзад спирачна течност или от другаде не се губи. Ако отзад е омаслено, сменяй гумички на задните цилиндърчета, ако не се оправи и на главния спирачен цилиндър. Смени и спирачната течност - преди това промий системата със спирт за горене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз така мислех по едно време за мойта че няма, но като погледнах..., А иначе имаш право, добре е да се започне с обезвъздушаването, доливане на спирачна течност и проверка дали не спада бързо нивото. Щото може и от други места, по-трудни за установяване да се процежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гумичкие в спирачният цилиндър са за смяна ако натиснеш педала тои хване но остава долу така както се случи при мен. Ако педала се връща там нещата са ОК. Ако буталцето се е скапало виж дали имаш спирачна течност долу при самата щека която влиза в спирачният цилиндър. Ако нямаш трчбва да последваш съветите на колегите. Успех с ремонтите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега jerk0main , щом като дръпнеш ръчната педала спира да пропада , регулирай задните накладки и натегни ръчната да хваща на 5 - 6 зъб и ако няма течове на спирачна течност проблема ти е решен ... педала пропада т.к. непрекъснато помпата трябва да избутва накладките на по - голямо разстояние / задните накладки стоят нормално на по - малко от милиметър от барабана / ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.