Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кората под мотора на Октавия 1 ТД 90 к.с.


Guest Марто

Recommended Posts

Привет колеги,

 

Потърсих с търсачката но нищо не намерих по следния въпрос: Има ли метални щитове, с които да се замени кората под мотора?

 

В един сервиз ми споменаха за нещо подобно, когато за пореден път ми наместваха вече пораздраната кора.

 

И как въобще се справяте с малкия клиренс на октавията? Явно аз и колегите, дето караме нашата нещо не успяваме да я опазим.

 

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо да не съм объркал под-форума?

 

:roll:

 

Или трябваше да кръстя съобщението "ПОМООООЩ!"? :?

 

Айде, ще почерпя един малък наливен Туборг първия, който вземе отношение в заведение близко до моя офис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма оправия с тоя клиренс. Аз моята кора вече я избуших веднъж, обаче извиках КАТ, дойдоха написаха констативен протокол(20лв) и от там на сетне да са живи и здрави "Булстрад". От тогава внимавам да не се повтори случая. Голф съм карал ама тка да съм опирал предницата по всякакви видове бордюри не е било. Зимата ми се скапа боята по предният капак от камъчетата в пясъка, и това ми го признаха за щета и пребоядисах капак, преден ляв калник и предната броня. На приемчика в Еуратек, беше жена, и викам "Бе тая броня много ниска не може ли нещо да се повдигне", тя се смее...За металнен щит ще да е нещо хендмейд защото доколкото знам и 4х4 нямат такова чудо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за туборга го нямаше като почвах да пиша:) абе какво пише с малки шрифт, че не виждам:)

 

Мерси, Маринов.

 

Това го чувам и от други хора, а като гледам по пътищата, на половината октавии (и мнооого други по-съвременни автомобили) им висят карантии между предните гуми :?

 

Иначе прилична возия, леко управление, икономичен мотор, но не е за тия копки по улиците и за това акробатично паркиране по тУртоарите

 

Ако имаш път към дружба/аерогарата - обади се 0888-507177. Аз си държа на думата.

 

А за метален щит днес чух от още едно място - Еуратек май си ги правят сами, тоест правят "тунинг". Подлагали и на пружините, че да повдигнат малко купето....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Марто.Моита кора също се счупи и един приятел ми докара от Австрия метална от някаква ударена Шкода.Но съм чувал че можеш да си поръчаш в Еуратек.Попитаи там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от форума сподели на последната среща на 22.04 , че на неговата е сложил доколкото разбрах тенекиена от Ауди А4 ако не се лъжа ... порбайте по моргите се ще има някоя такава кора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не работиш в някоя авиокомпания там около летището ги има доста!? А за туборга, заеби , довечера ще пия един от твое име.

 

Не съм в авиокомпания, ама съм в сходен бранш - във фирма за международен транспорт и логистика съм.

 

Наздраве, г-н Маринов! Ъррп, ъррррррп! Ох, извинявам се:).

 

По телефона от Еуратек ми казаха, че повдигане на шасито + метална кора излизали към 800 лева. Иначе оригиналната кора е 188 лева с ДДС. Имат в наличност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спестяване на цялата сума може като идея да дам да си поставиш метални втулки на амортисьорите които се поставят при поставяне на щита в "Еуратек" и като сума ще излезе доста по евтино, иначе щита е бая тежичък и при желание картера пак може да се счупи, макар че вече при доста по силен удар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще да рече "повдигане на шасито" ? Увеличаване на клиренса ? Ако е така с колко се вдига, че да има разлика ? Заводско май й дават на Октавията 140мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не работиш в някоя авиокомпания там около летището ги има доста!? А за туборга, заеби , довечера ще пия един от твое име.

 

Не съм в авиокомпания, ама съм в сходен бранш - във фирма за международен транспорт и логистика съм.

 

Наздраве, г-н Маринов! Ъррп, ъррррррп! Ох, извинявам се:).

 

По телефона от Еуратек ми казаха, че повдигане на шасито + метална кора излизали към 800 лева. Иначе оригиналната кора е 188 лева с ДДС. Имат в наличност...

 

В коя фирма си?Я ми прати някои брошури с цени на вашите услуги!Ние всеки месец вкарваме около 2 тира! прати ги на имаила!

 

Извинявам се за OFFTOPICA!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest Пак Анонимен

Втулките които се поставят са ~2.5см или иначе казано 25мм. Само те незнам колко ще ти помогнат да си опазиш картера. Последният удар който видях бе спасил картера , но моста се е окривил!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.