Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отново за пастирането и полирането


Recommended Posts

Здравейте,

 

тук-там колата е надраскана леко и реших да я пастирам, за да поскрия драскотините. Обаче след като говорих с няколко човека всички ми казват че само ще прецакам боята, защото била прекалено нова (колата е на 8 месеца). Вие какво мислите по въпроса??? Ходих в един магазин за бои, лакове и т.н. и момчето ме посъветва да взема паста ФЕСТО серия 2 - била средно абразивна полираща, подходяща за металик. Дайте някакви мнения по въпроса, защото си мисля утре евентуално ако не вали да я свърша тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата ти е на 8 месеца - ходи до застрахователите - да ти датат парички и после го мисли тоя проблем.

До тогава прочети за тоя твой проблем и решението му в този форум.

Т У К

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със застрахователите е умряла работа.... Те ще искат да я вкарам в ЕТ за ремонт, те казаха че дори и за най-малката драскотина ако е регистрирана като щета ще трябва да пребоядисват целия детайл и т.н и т.н. Много разправии са и става страшно. А драскотините са супер малки, засегнат е само лака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит мога да ти кажа: ако не знаеш как точно се прави и нямаш опит, не се захващай. Само ще влошиш нещата. Баща ми се опита нещо такова да си прави сам на колата и сега боята е на петна. По-добре дай 20 лв. на някой бояджия да ти я пастира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го много пъти на предните ми коли, но все са били на по няколко години.

 

Страх ме е сега нещо да не се прецака, защото е на 8 месеца само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

тук-там колата е надраскана леко и реших да я пастирам, за да поскрия драскотините. Обаче след като говорих с няколко човека всички ми казват че само ще прецакам боята, защото била прекалено нова (колата е на 8 месеца). Вие какво мислите по въпроса??? Ходих в един магазин за бои, лакове и т.н. и момчето ме посъветва да взема паста ФЕСТО серия 2 - била средно абразивна полираща, подходяща за металик. Дайте някакви мнения по въпроса, защото си мисля утре евентуално ако не вали да я свърша тая работа.

Колега, щом човека от магазина ти е дал този съвет,най-вероятно е прав, друг е въпроса как ти самият ще се справиш с процедурата по пастирането и полирането на колата.Според мен наобиколи магазините за бои и виж как стоят нещата и си взимай някаква паста и действаи :) Пък за по-сигурно си намери някой познат, който знае как се действа с пастата и парцала :) УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се струва по добре да си я оставиш и от ЕТ да ти я боядисат, нали застраховката ти поема разходите. само ше трябва да си без кола няколко дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се струва по добре да си я оставиш и от ЕТ да ти я боядисат, нали застраховката ти поема разходите. само ше трябва да си без кола няколко дена.

Според мен това е напълно безсмислено, само заради няколко леки драскотини да се пребоядисва. Нека си намери подходящата паста колегата и за 2-3 часа да си я полира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скриването на драскотини (стига да не са много дълбоки) е възможно с полиране, но:

а) трябва да се избере подходяща паста, за което не можеш да се довериш на случаен продавач, а ти трябва мнението на добър бояджия

б) това е трудоемка операция и няма нищо общо със стандартното, поддържащо боята пастиране

Проблема е, че за да скриеш драскотините трябва да се отнеме минимална част от боята/лака. За целта е добре да я закараш на специалист бояджия. Операцията с паста 3М (едни от най-добрите на пазара) струва 100 кинта за цялата кола. Желателно е да прежалиш парите, но да знаеш, че ще стане като хората. Ако си от София, пусни ми едно ЛС с телефон да ти звънна, в случай, че желаеш да те водя при такъв човек. Миналата година му дадох Астрата и я направи като нова боята, в смисъл гланц си имаше и преди, но махна всички леки драскотинки по нея. Абе стана перфектно и на вид и на пипане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днеска обработих колата.

 

Първо я минах с паста на Фесто тип 2. След това я минах с полир на Сонакс. И накрая приключих с течен гланц пак на Сонакс.

 

Бая търкане падна, обаче ефекта си заслужаваше - успях да премахна повечето драскотини, но по-дълбочките останаха...

 

Както и да е, ще го преживея.

 

Благодаря на всички за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.