Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Използвайте 5-та скорост!


Spartan

Recommended Posts

Здравейте шкодаджии!

Дядо Ви Spartan не е още печен по това автомобилче,но започвам да усещам и аз някои неща.Горещо препоръчвам на тези от Вас,които имат Шкода 120 с 5-та скорост да я използват максимално на извънградско над 75 км в час.Ще кажете не съм Колумб и не откривам Америка.Аз Ви го препоръчвам дори да не сте на магистрала - добре регулираната Шкода 120 макар да не блести с мощност напълно понася каране на 5-та дори при 75-80 км в час.Това го изпитах вече двукратно по пътя София - Панагюрище.Разбира се до Вакарел ползвам магистралата със 110-120 км в час.Дори по стръмнината преди Вакарел, бедзиностанцията преди моста, Шкодата качи на 5-та скорост с 80 км в час при натоварване - две "баби" и двама "дядовци" плюс багаж за двудневна фиеста!!! :lol: А оттам нататък по криволичещия асфалтов път със страшно много завои и стръмнини до Поибрене съм карал на 5-та поне 40% от времето.И така два пъти на отиване и връщане.Резултатът - среден разход 5,8 на сто км бензин 92.

Не е зле за мен.А за Вас? :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектен разход аз какво си търся 5степенна под дърво и камък. На похода за националният събор направих разход 6 на 100 ама не ме питаите с колко карах че ме е срам :oops: :oops: :oops: . На правият участък Карлово Пловдив малко по културно 80км/ч но липсата на 5та е очевидна. Поздрави за успеха колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравлния страхотен разход :)

И аз да се похваля за 5-та скорост

За пръв път качих Вития (посока от Ботевград към София ) на 5-та със скорост 110км . Бяхме 2 души в колата и дете ама аз още не го броя за човек ;) Това си чист рекорд за мен и го отдавам на хубавата газ която налях :) Миналата седмица на същото място катерих с 95

Така че и горивото е от значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора...... нормално е да си мислите че като сте на пета харчите по-малко гориво все пак така е при повечето автомобили. Е и аз си мислех така, но отворих книгата за шкода и като погледнах предавателните числа - за четвърта предавка - 0,96!!!! : :D Това и предавателното число на пета предавка при повечето автомобили, тоест ако си вземете пет степенна скоростна кутия и сте включили на пета е едно и също със четиристепенната на четвърта!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте шкодаджии!

Дядо Ви Spartan не е още печен по това автомобилче,но започвам да усещам и аз някои неща.Горещо препоръчвам на тези от Вас,които имат Шкода 120 с 5-та скорост да я използват максимално на извънградско над 75 км в час.Ще кажете не съм Колумб и не откривам Америка.Аз Ви го препоръчвам дори да не сте на магистрала - добре регулираната Шкода 120 макар да не блести с мощност напълно понася каране на 5-та дори при 75-80 км в час.Това го изпитах вече двукратно по пътя София - Панагюрище.Разбира се до Вакарел ползвам магистралата със 110-120 км в час.Дори по стръмнината преди Вакарел, бедзиностанцията преди моста, Шкодата качи на 5-та скорост с 80 км в час при натоварване - две "баби" и двама "дядовци" плюс багаж за двудневна фиеста!!! :lol: А оттам нататък по криволичещия асфалтов път със страшно много завои и стръмнини до Поибрене съм карал на 5-та поне 40% от времето.И така два пъти на отиване и връщане.Резултатът - среден разход 5,8 на сто км бензин 92.

Не е зле за мен.А за Вас? :?:

 

Колега Spartan, 5.8/100 е нормалния разход на гориво при петстепенна кутия и скорост 90 км/ч. Справка - сервизната книжка. Все пак зависи и от задкормилното устройство, така че поздравления за ниския разход.

Това за предавателното число на 4-а е вярно, но мисля, че 5-а е директна.

Rapid, и аз искам да качвам Витиня с 90 поне, но не мога, все пак твоя двигател е 63 к. с., а моя е 50. Откъде я сложи хубавата газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефане, а да си забелязъл колко е крайното предавателно число? Щото има и едно нещо наречено диференциал дето хич не е еднакво на 5 и 4 степенна кутия! ВЕрвай ми! За информация: като смених четворката с петица и при 120 оборотите слязоха с близо 1000 надолу (примерно 800 - нямах оборотомер).

Ама това само за информация...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде я сложи хубавата газ?

 

Бензиностанцията на Петрол под моста Чавдар тази голямата мисля че булеварда се казва Данаил Николаев.Един колега ме светна че им е хубава газтта и налях. Колата направо излита, ама не се знае колко време ще зареждат от тази газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам я, тя е на Еко-Петролеум. И аз съм слагал от там преди 1-2 години, но по едно време я влошиха и спрях. То с газта е така на партиди, даже и от една да зареждаш, пак не е сигурно, че след време няма да ти сипят скапана газ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз преди година писах по повод 5-скорост и като цяло возенето в рапид,но сега говорим само за 5-тата предавка,че аз тогава като се събирахме на Стамболово ми даде разход около 5.4....като естествено мойе и аз да не съм изчислил точно ,но едно е ясно....не е повече от 5.5л/100км!Пътували сме на големи разстояние заедно с други шкоди и на тези с 4 степенната видимо им падат по-бързичко стрелките...особено ако карат и те малко над 100км/ч........или с около 2-2.50лв се движат в повече на 100км! :mrgreen:

А за обортомера е удоволствие да видиш как се топят оборотите като закачиш 5-я зъб.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми става ясно ,колеги защо тогава е сложена 5-тата скорост на моята Шкода 120?Ако се вярва на твърдението,че предавателното и отношение е 0,96, както на четвъртата скорост на четирискоростните,то колко е предавателното отношение на четвъртата скорост при петскоростните?Ако петата скорост беше с по-високо предавателно отношение,то петскоростната Шкода би имала по-висока максимална скорост,а то не е така.Значи нейната 5-та скорост действително е равна на 4-тата при четирискоростните.Но за какво са сгъстени предавателните отношения на първите 4 скорости при петскоростната Шкода?Може би за да не бъдат прекалено "дълги" за това слабо моторче?Или за спомогнат за по-голям демараж - ускорение на по-ниски предавки?Или да намалят макар и малко разхода?Вие как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тая таблица мисля, че е очевидно защо на 5-а са по-ниски оборотите и разхода на гориво от на 4-степенните. При 5-степенните 4-та е за доускоряване до 90-100 км/ч и оттам на 5-та. Но по принцип си мисля, че щом съотношението е по-малко от единица, е достатъчно добре.

А на предишния въпрос на Spartan - вижда се, че до 3-а предавка не се различават предавателните съотношения. Разликата е само за 4-тата предавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талбицата я е пуснал txl, аз имам стойностите само за 4-степените, а тук са дадени и за 5-степенните, така че благодарностите са за него.

Аз само изкоментирах. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз знам, че е хубаво да се ползва 5та скорост, ама аз като съм с 4, някъде да не би да подаряват 5степенни кутии :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ги подаряват - питай Spartan.

:D

 

Иначе колега от форума продаваше наскоро една втора употреба за 50 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че той тоя колега направо си я подарява, стига да е била изрядна де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе колега от форума продаваше наскоро една втора употреба за 50 лв.

 

Поправям се - за 150 лв. я продаваше, с гаранция. Но я купи някой, не знам за кви пари. По принцип в тея сделки всичко подлежи на договаряне. На мене примерно ми даде гърнето на Шкодата на символична цена - 5 лв. Даже бая си мислих дали да не взема цялата Шкодичка да си имам за части - без пари я даваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

аве хора е стая тема ми паднахте я кажете сега колко е вярно и колко не

моят маистор тварди че на шкоди 105 120 и 130 (130 маи бяха тия с 5 степенте )скростните кутии са еднакви 4 и 5 спените имало само либсващ лагер на 4 степените е кажете сега качил ли ме е на черешата или на по високо дори ? :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай по-назад в темата,има подробно описани доста неща за тия кутийки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четири степенните и пет степенните кутии са съвсем различни освен това има различни пет степенни според тожа дали се монтират на сухи или "мокри" полуоски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

пусни си обява в раздел 'купувам'. Разходи се до майсторите от списъка Симо/зоопарк и Сашо /брегалница там също може да има.

 

пп. тая тема е от преди 2 години от къде ги изравяте подобни теми и аз се чудя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.