Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

до 160км/ч.....няма кой........


GARDEMEISTER

Recommended Posts

Я да кажа и аз нещо,вече с новия профил :lol:

Та става въпрос за фелицията ми....ами като се връщахме от с.Черни осъм реших да я изпържа малко/1.6/55кв и 75 к.с./ та,аз малко отскочих оттатък планината на 'г и по магистралата това животно върви.....до 160км/час..........с 2-ма хорица,а седмица предитова пак по магистралата в баиря,с 4 човека пак толкоз........бах мама и........що така бе,да не е стопирана до там нещо??? :roll:

А обортомера не мърда повече от 4500...т.е. има много до 5500....!!!

Вие какво мислите по въпроса???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята е като МОЯ БУС МЕРЦЕДЕС 709-пълен 110-празен 110-баир нагоре 110(празен) баир надолу 110

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D е,аз поне мога да правя ластици.....много се наема тази кола,обаче до там.....160....а в интерес на истината не съм карал толкова мощна кола,специално пък шкода....двигателя има страхотен звук и не ги усеща баирите!Мисля че въпреки всичко фелицията ми дава голямо удобство на пътя........

само за сравнение,рапида ускорява по-бавно но пък не е проблем границата от 160км/ч.....говоря да я премине.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то и моя Форман набира кат валяк , ама захапе ли 140 ги държи кат питбул :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Сигурно може да бутне още ама ще се простиш с някой и друг литър повече разход на 100 ... известно е , че бензините ни въобще не отговарят на европейските стандарти и за това ако искаш да върви и е необходима лека корекция в горивоподаването ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба ли му м... ако е инжекцион верно може да има някакъв ограничител, а то и макс. скорост по каталог май е толкова. Освен това скоростомера винаги лъже в +, т.е. вървиш още по-бавно. Консултирай се с Хашек, той нали е със същия мотор на Рапида, макар и "леко" тунингован;). Та при него не съм забелязал подобен ефект единственият път, когато го тествах.

 

П.П. Лично съм виждал такава фелация 1,6i на писта София в качеството на кола за сигурност в първата обиколка след старта да се движи с темпото на последните състезателни ладички... т.е, тези колици наистина МНОГО вървят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когатo си я взе Felicia-та Петьо бях адски скептичен, викам си 1.6 75к.с. колко ше варви... Обаче след като я карах се уверих, че този агрегат е напълно достатъчен за тази кола. Прави удар на всички предавки. Много се изпъва, верно. Другото което е е много тиха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам ама Кадета (1,4 Ми) на газ 170км/ч си ги прави на равен път... на бензин веднъж пробвах до 160 ама доиде завои на мост и реших че съм твърде млад за да скачам от мост... все има хора с мене и не я рачкам над 150 по магистралата... иначе си спомням имаше една тема за инерцията (относно пътя по хемус) та на първия тунел влязох с 160км/ч и изкл. от скорост (дигнах ги само колкото да набере) колата измина 45км от тази инерция (минах втория тунел слязох от Хемус за отбивката към Ботевград и до летището не вкл. на скорост) :mrgreen: че тогава ми даде разход 140км с 5лв газ или 6 литра :) в темата много хора противоречаха на това твърдение (само че то беше за Шкодата) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня я тази тема. И пак ти казвам - като си минал 45 км по инерция е нормално да ти падне драстично разхода. Но ти тогава спореше, че и на връщане ще ти даде толкова. Аз те попитах - а баирите на Хемус с какво ще ги качиш - със същия разход, с който си ги спуснал ли? Ама ти така и не ме разбра и съответно не ми отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де разбрах те ама по пътя Враца- София има и много надолнища които пак пускам по инерция... с 6.5 разход ми и на отиване и на връщане... а за Кадета исках да кажа че ако някои има път от там да качва до 150- 160 и да се чуди на прекрасния разход :) 5л/ 135км!!! (ГАЗ!) иначе Шкодето си спомням с засилка от 100км/ч и отгоре и си изкатерваше баира на Хемус... ама когато баща ми я караше ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.