Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигател на задна чистака - Форман


Recommended Posts

Как да го сваля? понеже чистачката не работи а пък е гледам че доста жици нещо май са разкачени... някой има ли ел. схема за тая чистачка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи ги разкачените кабели и пробвай. - по цвят!

А схемата за кабелите в книгата ще трябва да ги разчета та да кажа кой цвят кое е. няма снимка конкретна за отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Форман, почти сигурно, че даже и да не работи няма значение, за огромна разлика с Фаворит, където над 60км започваш да си хвърляш кал на гърба, Формана практически не цапа задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Форман, почти сигурно, че даже и да не работи няма значение, за огромна разлика с Фаворит, където над 60км започваш да си хвърляш кал на гърба, Формана практически не цапа задното стъкло.

 

Пич, аз от 1 година карам без задна чистачка и пръскачка на задния джам на Favorit-а и до сега не ми се е случвало да си цапам сам задното стъкло при каквато и да е скорост :roll: . Имай предвид, че аз съм хем с по-широки гуми, хем без задни калобрани... пак не се цапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е моят Фаворит да е бил изчекнат/а той си беше нещо не като света... въпреки добрия външен вид - нещо май беше правено от три коли една / :smt120 :smt120 :smt011

Но не за задните гуми - то струва ми се предните хвърляха отзад /въпреки калобраните.....или ... може би точно заради тях - няма да се учудя :)./

Знам, че звучи невероятно :))

 

Пробвай на твойта някой път да пойзфорсираш в калта с около 60. Незнам де - нали ти казвам че моя Фав беше некъв странен :)

 

А между другото на доста фаворити май не им работи задната чистачка - за какво изобщо я слагат , а и резервното моторче е 90 !! лева :)) Един комшия беше сложил двигателче от Самара за 20 кинта... мога да го снимам някой път как е щото има преправяне нещо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моито моторче до сега не е отваряно да не говорим , че за сефте от как съм взел колата свалих кората на 5 та врата пред КАТ , па си работи чистачката ;)

Голям проблем за Фаворитите е оня изпецкан контактор на врата , който нагаря за норматив ... пробвайте да прехвърлите жиците директно в капака па ще си говорим тогава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кой конектор говориш?!

 

А по принцип оправихме мотора имаше малко направи си сам... ама сега като е на контакт колата и чистачката постояно си бачка..... не се влия е изобщо от ключа... от какво може да?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледнах в книгата и на схемата са 3 кабела-

червен +

кафяв -

черен и зелено от ключа

премери с уред кое е е минус и сложи кафявия,другите два опитай къде ще бъдат и ако пак се върти мотора може да имаш паразитна верига или повреда по превключвателя или релето.

ако кабелите са повече не мога да кажа нощо повече,на моя форман не ми е трябвало да отварям там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги,

наскоро си имаь вземане-даване със задната чистачка на Фав.

Тя е същата като при Форман.

Един от най честитте проблеми е корозията - масата за чистачката въври през пантите на задната врата. (както и масата за задни светлини за мъгла и светлини за заден ход - абе всико което е на вратата) Като се окислят пантите на вратата и тока спира.

Преди да се прави каквото и да е - да се провери има ли маса.

Ако няма един кабел вързан за болта на стоповете (долу) и отиващ до болта на амортисьора на вратата (горе) върши чудесна работа.

 

Друг прболем е, че кабелите, които се намират в гумения маншон (минава от тавана на купето към задната врата) се късат.

Вади се маншона, проверяват се кабелите, ако трябва се режат и наставят в частта на маншона.

 

Само да споделя, че карах доста време без задна чистачка и беше супер гадно. Много съм щастлив, че си я оправих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за цвета на кабелите:

черен и червен са за чистачката - единия има постоянно ток по него - това е необходимо за да може чистакчката винаги да се връща наи-долу, след като ч спрете от ключа.

Жълт и Зелен са Задни светлини за мъгла и светлини за заден ход.

Дебел черен - отопление на задното стъкло.

Или поне така са на моя ФАВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.