Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем - дълги светлини - Форман


Recommended Posts

Значи проблемът е следният.. чисто и просто не работят:) като ги включа дори и лампата за дълги на таблото не светва, проверих релето.. май си е наред, бушоните и та са си наред, не са и крушките понеже пробвах с крушки които 100% работят и пак същата работа... от какво може да е това?

Предварително Благодаря на всеки отговорил :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа при 120ките какво става понякога и предполагам че и при теб е подобно:

 

"Ключето" т.е ръчката която превключва дългите е директно свързано. Искам да кажа че няма реле и целия ток, който гълтат дългите светлини минават през онези две пластинки на лявата ръчка. Често тези две пластинки или не дават добър контакт или са си направо за смяна. Погледни, почисти/смени- Успех

Другото е да си видиш бушончетата.

Поздрави 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлението на фаровете е с реле , но до него не стига ток от ключа ... отвори ключа за мигачите и провери коя пластина трябва да контактува като го бутнеш напред , а ако ти е по - лесно вземи си нов мисля , че беше към 12 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна е 21лв за Favorit, 36 за Felicia. Tъкмо това проверявах неска, щото исках да си сложа лукаси от Felicia, ама 36лв бройката... мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа.

При мен ги нямаше късите светлини - или просто свитеха когато си искаха или кога най ми трябват - гаснеха.

Дългите ми светеха - само когато дърпах лостчето.

Какво ли не проверих и правих.

Накрая се оказа едно (диотче ли е съпротивление ли е) в платката - то ту давало ту не ток.

Като сваля платката - всичко си работи.

Това е че поне ~10 пъти съм е свалял платката за тоя проблем и се платката е наред. Докато един ден не го пипнах това нещо и ...и то даде прекъсване.

Смених го с подобно и приблизителни стойности.

Сега нямам проблеми.

 

Провери до бушона дали идва ток и същия дали излиза.

Провери до ключа дали идва ток и същия дали излиза.

После до превключвателите - същото.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.