Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция 1.6 комби


Guest Инди

Recommended Posts

Здравейте обмислям покупката на Фелиция Комби 1996г 75 к.с. Колебая се между него и Опел Астра. Цената и годините са горе долу подобни +- няколко стотин лева. Имам няколко въпроса за Фелицията:

 

Какви са най-често срещаните проблеми при нея?

За какво трябва да се внимава при покупката(Специфични проблеми при нея)?

Има ли Фелицията проблеми с гниенето също като Опела ?

Какъв разход на гориво да очаквам?

Горе долу (освен мотора, който знам че е на WV) какво още е дошло от Фолксваген.

 

Благодаря Предварително,

Инди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Трудно е да се прави сравнителна характеристика между две марки, затова аз ще споделя (от името на Gardemaister) основните специфики на модела:

 

1. Най-бързата Фелиция от моделната гама на Шкода за него време.

2. Спрямо Опел Астра 1.6 8V Фелицията върви наравно :mrgreen: (изпробвано!). Двигателят на Фелицията е по-издържлив.

3. В града гори повече (също изпробвано :roll:) - 11л/100км А95, извън града е добре - 6.5-7

4. Гние по-малко от Опела, но определено не е Ауди!

5. По-слабо окачване от Опела, но по-здраво от другите Фелиции

6. Смея да кажа, че е по-комфортна от Опела и може би малко по-просторна.

 

Ако някой има да добави или да ме коригира - :arrow:

 

Успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хашек благодаря за хубавото и наистина полезно мнение. Някой има ли какво да добави по въпроси едно, две и особенно по последния въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за возенето определено е по добре но наистина моите впечатления че опела е по здрав като окачване със сигурност ламарините са по добри от Опел аре успех в избора дано си вземеш кола която да ти върши работа и да не ти създава главоболия. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, доколкото се сещам имаше статия в "Автопазар" плюсове и минуси за Фелицията. Провери в mobile.bg за това, ако нямаш броя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.