Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Врати и калници- КАК/How to?


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Здравейте! Скоро си маханах калниците и ми се наложи да свалям вратите. Калниците ще ги сменям, но вратите някой може ли да разкрие тайната на слагането им. Имам в предвид, че колкото и да я регулираш пак стои някакси криво. Аз искам да постигна ефекта- колкото е горното разстоятие м/у вратата и гредата, толкова и долу.

Поздрави :)

 

 

П.П Сетих се още нещо! Като свалях калниците и две от гайките превъртяха и после пък паднаха като ги отрезах. Има ли начин да се сложи гайка на същото място (става въпрос там в багажника, където няма достъп от вътрешната страна при гайките).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вратите е нужно да се поставят от двама души като единия държи вратата докато другия награся и стяга болтовете. Това лесно се забелязва, че сам не става. Преди това е хубаво да се вземат поне 5 резервни нови болта от магазина за Шкода, защото лесно превъртат, а са 7мм и по железариите няма обикновено. Трябва да се използва и малка тресчотка (за 3/8), защото с голямата болтовете отиват при първото стягане. На предните врати много съм се чудил защо не става да се регулират добре и стигнах до извода, а мисля, че и в зелената книжка се споменава, че от времето предната колонка където са пантите се отваря леко от долната страна в посока напред и е нужно използването на подложки между колонката и пантата през които да минават болтовете. Аз си направих подложки от ламарина с дупки с различни дебелини и почнах с пробите. На предната дясна врата се получи желания ефект и вече е като нова, обаче на шофъорската врата дори с най-дебелата ми подложка ~2-3мм не стана както трябва а по-дебела подложка не съм се опитвал да слагам, защото нямах по-дълги болтове от тия по 7мм. Всъщност единствено в магазина на Симеоновско шосе мисля, че има такива. Мойта 120-ка обаче е от 82ра така, че при по-новите предполагам, че са в по-ранна фаза на отваряне на колонките. Междудругото нагласянето на вратата не става поне при мен от първия път и са нужни доста нерви, така че ако някой си пада нервак изобщо да не се мъчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си правя купето и схте боядисвам та вратите ги смъквах 5 6 пъти за последните няколко седмици. И сам може да ги нагласи човек ама трябва да се напомпи във фитнеса преди това - аз смъквам стъклото и хващам вратата под мишница през прозореца и така с другата завивам болтовете и стягам само 1 от 3-те на всяка панта докато я нагласа за се затваря и да не е на кривои чак тогава стягам и другите.

 

За гаиките за калниците - ако става дума за тея в правоъгълните отвори - продават се в магазините и се слагат от външната страна - много лесно става, на дръжките на вратите са същите и аз взех тях пък като стигна до събиране на интериора ще ходя да купя нови.

 

Между другото с какво ще залепиш калниците, аз ползвах body999 и стана много прилично - само дето не е много евтино.

 

успех пък аз като си направя купето ще напиша един роман в "Сам се справих" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.