Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Описание на 5ст. ск кутия + окачване на 130/Рапид


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Здравейте! Понеже от скоро съм горд притежател на 5степенна скоростна кутия със сухи полуоски(хаха), някой може ли да даде някакви схеми и описания на кутията и на окачавнето, понеже скоро ще се разглобява :).

Предварително благодаря :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една книжка на Haynes, в която си намерих необходимото инфо!

Само ми остана да питам:

 

Има ли нещо специфично което трябва да знам за сухите полуоски като ги слагам на 105-цата? Пружините и амортисиорите старите ли да използвам?

Предварително Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, Митак, аз общо взето ти обясних това, което ти е необходимо при монтажа. Сложи твоите си пружини и амортисьори. Ако ти стои разкрачена, тогава можеш да помислиш за подложки (в темата на "Рапид") или за по-високи пружини.

 

Не забравяй да смениш втулките на напречните носачи (1:1 стават шенкелни втулки от предния мост), докато мостът е свален. На място не е възможна тази операция.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Ясно е всичко! Мерси още веднъж! Ще си използвам старите/нови амортисьори(от червената) и ладовите пружини, пък ще го видя как ще е.

Аз скоростната ще я разглобя че да видя дали има за смяна някой синхронизатор. Ако мислиш че няма смисъл да я отварям- пиши.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал най-великият човек на 20-ти век Йосиф Висарионович Джугашвили "Доверяй, но проверяй!". Докато ти е свалена провери си всичко за да ти е мирна главата. Карах колата само 2 километра - от адреса на човека до сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... Един въпрос??? С какъв маргарин се мажат сухите полуоски??? Т.е какъв ще е най-подходящ(преди беше лесно с маслото). ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко тъпо въпросче- но да си знам. Купих си маншони за лагерите на полуоската от Фаворит за ск. кутия от 130. Довечера ще ги монтирам. Въпроса е как да ги набутам, че да влезнат на оста. Предполагам че ще трябва някакво разширяване и от страната на колелото да ги натикам!!!???

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wow ами да това съм го сканирал от моя книжка haynes подарена от един бивш шкодар(понеже ми беше харесал червената 120ка и ми я подари !!!!!!). Ако наистина има заитересувани може да си поиграя да я копирам цялата на пдф. Има много добри чертежи вътре- добра е книжката.

Ето това е книжката:

0604.jpg

Много ще се радвам ако бъда полезен с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да не знам че е такъв дефицит. Ами радвам се че ще мога да помогна. От утре ще почна да я сканирам.

 

Ама само да ми кажете от къде се вмъкват гумените предпазители на лагерите на полуоската?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за книжката, ще чакаме с нетърпение.

А на въпроса - преполагам имаш предвид как да се сменят маншоните на каретата(поне аз така го разбрах) - на шкодата не съм го правил, но единствения начин по който съм го правил е да се разглоби едното каре и да се намушат новите маншони в/у полуоската... Ако греша знаещите да ме поправят.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де точно за тях става върпос! Ок мерси

Страх ме е да не се скъсат като ги прекарвам от едната страна понеже едната дупка на маншона е мн тясна(колкото на оста на полуоската). А предполагам че и като мазна малко грес няма да има проблеми.

Мерси още веднъж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, полуоската се държи в карето със зегер-скоба. Трябва полуоската да се избие от карето и тогава да се наниже маншонът. След което полуоската се монтира обратно в карето (зегерката щраква в карето)

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знах си че няма да стане без разглоб. ;)

Поне вече знам да не се опитвам да разшираявам маншона.

БЛАГОДАРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си начесах крастата ;), ама и тя ме "начеса" здравата :lol: - тези зегер-скоби са толкова остри, и като ми се изметна ръката и няма да казвам каква линиика се получи в кожата ми :lol::lol::lol: понеже ги отварях с отверка(липса на подходящ инструмент). Абе важното е че новите маншони от Фаворит станаха много готино. МЕРСИ ЗА ХЕЛПА!!!

П.П Книгата се сканира вече :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават ли сателитните зъбни колела(тези които са в диференциала) да си ги купя от 4-5степенната ск кутия с мокри полуоски? Т.е взаимозаменяеми ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.