Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за семеринг на коляновия вал


CaRp

Recommended Posts

Вчера си взех нова шайба и смеринг за коляновия вал, защото старата има улей и сълзи масло от там. За смяната им не пише нищо съществено в зелената книга.

Та на въпроса, интересува ме как се монтира семеринга и най-вече дали трябва да е на равно с капака на веригата или трябва да е навътре и ако да колко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че е наравно! То дали може да се набута по-навътре?

Абе няколко микрона навън или навътре... ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако намажеш семеринга с грес може леко навътре да влезе и като цяло влиза по-лесно без да се напъва. Мойта шайба за 160 000км не се е износила, пък и ми е малко чудно семеринга да направи канал в шайбата, но ти си знаеш по-добре. Стегни после болта с динамометричен ключ със 100Нм, това е важно, за да са в едва равнина зъбните колела на веригата. Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.