Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Днешния порой придружен с градушка


Recommended Posts

Аз яко си изкарах акълите за баба Шкода,но се оказа,че се държала геройски на пороя!Даже няма капка вода вътре!!! 8) Очевидно единия флакон черен силикон,дето го намазях по стъклата си е казал думата! 8) :lol: Дано и другите Шкодички в клуба да са се представили геройски и да не са пострадали от градушката,която поне при мен беше ситничка!Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колицата не - беше си в гаража, ама аз замалко да се удавя :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята "Красавица" се представи отлично,макар че ми беше притеснено,понеже още не я познавам много добре.А и четох скоро тук за проблемите на един колега в дъждовно време.За щастие,аз нямах такива.А бурята и пороят си ги биваше.Движих се точно по "Евлоги Георгиев" към НДК през доста дълбоки реки,паднали клони и закъсали коли.

Беше ужасно наистина,почти никаква видимост!

Дано няма пострадили колеги!

Приятна и безаварийна вечер!И не прекалявайте с бирите през уикенда! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баба също се държа геройски по столичните т.н. улици ... особено сериозно беше наводнен булеварда пред ТЕЦ "София" , а по "Константин Величков" мислех да вадя греблата / не се виждаха бордюрите / та карах на автопилот :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по "Константин Величков" мислех да вадя греблата / не се виждаха бордюрите / та карах на автопилот :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

И нали се сещаш че реиса като спря на 2 метра от бордюра как съм скачал.... а после от 28мо СОУ на горе... що тиня... още малко ми оставаше да падна по раце и да включвам 4х4 :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех кака Пена се справи безпроблемно намерил съм си местенце в квартала под едно дърво. Днес мислих да се занимавам с смяната на един кофти маркуч но предложението за бира с пържени картофи се оказа по силно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята "Красавица" се представи отлично,макар че ми беше притеснено,понеже още не я познавам много добре.А и четох скоро тук за проблемите на един колега в дъждовно време.За щастие,аз нямах такива.А бурята и пороят си ги биваше.Движих се точно по "Евлоги Георгиев" към НДК през доста дълбоки реки,паднали клони и закъсали коли.

Беше ужасно наистина,почти никаква видимост!

Дано няма пострадили колеги!

Приятна и безаварийна вечер!И не прекалявайте с бирите през уикенда! ;)

E mime.b видяхме я най-после твоята колица-наистина е красавица!Междудругото не съм виждал черна фелиция комби!много яка!радвам се че си се разминала с бурята!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За щастие Шкодата не беше поразена от бурята, аз бях точно тогава в покрайнините на София и дори градушка не ме валя.

 

Лошото е че Авенсис-а на шефа ми се удави заедно с още три коли под моста на НДК. Колата беше залята до ниво малко над прозорците. Каза че както си карал го пресрещнала приливна вълна. Вижте снимки тука - тъмно сива Тойота Авенсис:

 

http://dnes.bg/article.php?id=24569

 

Другата седмица ще разбереме какви са пораженията след като поизсъхне...

 

Тия от общината са направо нямам думи - как може да позволят такова нещо да се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти работа, като гледах тия снимки с тия потъналите коли си мислех: "горките коли". Пиши по-нататък какво е състоянието на автомобила и дали ще го бъде. И дали ще платят застраховката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от общината са направо нямам думи - как може да позволят такова нещо да се случи.

Проблема е наистина донякъде в общината, но в по-голямата си част опира до ВиК. Канализационната система на София вече е твърде стара, т.е. тясна. Защо ли? Ами защото всичко живо строи и се включва в канали от преди десетки години, които не са предвидени да поемат такова количество вода. Не упреквам тези дето строят, а тези, които не правят нищо по въпроса за повечето отходни води.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко несъгласие :)

 

Не е само ВиК....

Когато има градушка тя сваля листа от дърветата, а те запушват канализацията. От там и наводнение. За справка - всяко наводнение в раиона на Орлов Мост (имал съм "удоволствието" да преживея десетина..)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е наистина донякъде в общината, но в по-голямата си част опира до ВиК. Канализационната система на София вече е твърде стара, т.е. тясна. Защо ли? Ами защото всичко живо строи и се включва в канали от преди десетки години, които не са предвидени да поемат такова количество вода. Не упреквам тези дето строят, а тези, които не правят нищо по въпроса за повечето отходни води.

:smt045 Да не говорим, че никога не съм виждал да отпушват каналите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е наистина донякъде в общината, но в по-голямата си част опира до ВиК. Канализационната система на София вече е твърде стара, т.е. тясна. Защо ли? Ами защото всичко живо строи и се включва в канали от преди десетки години, които не са предвидени да поемат такова количество вода. Не упреквам тези дето строят, а тези, които не правят нищо по въпроса за повечето отходни води

Няма канализационна система която да поеме такова огромно количество вода за малък период от време. Обикновенно в такива случаи реките излизат от коритата си а какво остава за канализационната система. Истината е друга а именно, че канализационите шахти, които трябва да поемат дъждовната вода(тези правоъгълните, дето циганите масово им крадат капаците) не се почистват, и са най-редовно задръстени. В резултат се получават микроязовирите по софийските улици и тези места са известни от години(тунелите, под мостовете, няколко кръстовища в ниското) но никой в общината не си мърда пръста да ги обезводни. Иначе е нормално при много силен дъжд нивото на водата по улиците да стигне примерно бордюрите, от там нагоре е аварийна ситуация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aйде да се оплача и аз от пороя - вчера минавах Петрохан с Паненка, изсипа се като из ведро, по едно време имах чувството, че не карам кола, а скутер - направо сякаш цепех вълните. Така или иначе не спях, за да не разкъсам колоната - движехме се се заедно с един познат с Опел табакера. Посля спряхме за по шкембе в крайпътна кръчма и оттам продължих без проблеми. Обаче когато я спрях вече в Сф пред гаража, докато отключа вратата му, после се като опитах да запаля - йок, нихтие и нихтие - само цъка, но стартера не върти... днес пак ще пробвам, дано да завърти, ако е изсъхнал вече и дано няма поражения:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както сигурно сте се досетили по името на баба ми шкода - горното е мое:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА ви кажа какво стана с Тойотата - говорих днеска с пичовете от ТМ Ауто и те казаха, че няма да я бъде, нещата вървят към тотална щета ама незнам дали и от Булинс ще мислят така... :(

 

Бахти гадното - кола за 60 000 отиде по дяволите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз все още не знам подробности, в сряда от Булинс ще ходят в ТМ Ауто и ще правят обстоен преглед. Засега не смеят да я пипнат. Тя е лизингова и направо незнам какво ще става....

 

Някой има ли идея какъв може да е изхода от ситуацията? Накратко - колата е лизингова, застрахована е в Булинс и според предварителния преглед няма да я бъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov,

 

какво точно и се е случило. Катастрофа, пълнене с вода, двигател насмукал се със вода? Изобщо дай някаква информация.

 

Иначе познат потроши неговата (KIA ако това има значение). След огледа писаха 90% щета, т.е. бракуваха колата. Застрахователя му плати цялата сума по застраховката. При теб случая трябва да е подобен. Лошо е ако си имал и друга щета - приспада се пълната сума, т.е. излиза ти от джоба :(

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш стара щета и не си внесъл 10% от нея в касата тогава се включва , а инак Изов шефа ти е постъпил много глупаво като е отворил вратата ... аз измъкнах баба от подобно потапяне като включих на скорост и леко на стартер излязох сухичък е малко цилиндрите поизплюха някое кило вода , ам тва е щот е много ниско всмукателя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman,

 

как го направи това?!?!??!

Водата има едно много странно свойство и то е че почти не се свива. Проблема когато двигател се насмуче с вода е че имаш голяма инертност (поради маховика а като си включил на скорост и цялата каручка) и двигателя не може да спре. Е да, ама и не може да свие водата (нали е практически несвиваема). В крайна сметка енергията трябва да отиде някъде - или избива главата или чупи колянов вал, лагери, блок, мотовилки или каквото друго намери.

Знам за един Mercedes който е претърпял подобна случка. Доколкото знам "ремонтчето" е излязло 30ооо лв... Верно и двигателчето е било 8V, ама....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.