Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Застраховка на по-стари коли ????


Recommended Posts

Днес се изля страшен дъждец и градушка над София и пак ми напомни, че ако е станало нещо с колицата ми, горя :evil: И това е защото до миналата година застрахователните компании не искаха да застраховат (автокаско) стари коли, дори и да са уникати или ретро ........ Някой има ли по-нова информация още ли е така ???????? Направо е ужасно сега съм изтръпнал защото колата ми не е в гараж. Пък и да имаш гараж нали все пак я караш и ходиш по разни места не може винаги да защитена . Да не говорим за птп -тата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо беше правил някакво проучване по въпроса, трябва да му се обадиш... иначе мисля, че по принцип правят каско и на по-стари коли, ама сумата е в рамките на 1000 лв. Имам една позната застрахователка, ако срещнеш проблеми ще те пратя при нея. А за ретро колите (до 80-та г.), както вече сме писали тук има голяма отстъпка за ГО в Булинс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са малко компаниите, които ще ти застраховат Шкодата без проблем, но въпросът е на каква сума. Конкретно за твоя Рапида - предполагам, че на повече от 600-700 кинта надали ще го оценят. При евентуално ПТП ще ти дадат такава сума пари, че надали ще ти стигнат за да си покриеш разходите дори и с части от морга.

Друг е въпроса ако имаш познат застраховател + разни екстри по колата. При последната (за сега) застраховка (преди 3 годинки) ми бяха оценили колата на 1000 кинта, ама тогава бях с по-слаба музика и без лети джанти :)

Ако ти е наистина мерак, мога да говоря със застрахователката си и да видим какви цени ще ми даде. Тя работи за ДЗИ, но може да те застрахова и другаде. Отделно в Армеец имам много добър познат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да застраховат ги няма проблем ама по-миналата година искаха 300лв премия а я застраховат за 1000лв. максимум,като застраховката не включва кражба. На това аз не му викам застраховка, а измама ..... Евроинс беше компанията :mrgreen: малко лоша реклама да понаправя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пълно каско ли говорите (включващо кражба) или само ча щети по колата? Щото и мен ме интересува, в случай на кражба поне 400-500 лв ако дават, ще е добре. На 1000, добре са ти я оценили, предполагам, че по външен вид.

 

300 лв. за 1000 - ебаси измамата. Че то 6% премията от застрахователната сума - значи за 1000 лв - 60 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето компании като чуят за кола над 13-15 годинки и чао!За Евроинс пък си имат долна граница на премията....тя е 300лв,т.е. и да е 1000лв и 2000лв тръгват от 300лв,а е ясно че ще ти плащат при щети само по експертна оценка-т.е. малко,с овехтяване и тн.В Алианц ще те изгонят с кола от соц лагера ,а бе навсякъде ще те изгонят....естествено ако е лимка и много стегната кола и е по-различна като един рапид например става....аз говорих за моята в ДЗИ и естествено мога да си я застраховам /при това сам/ и със съдействие от София мога да взема цена над 1000лв,като каското в ДЗИ/пълно/ е 9.5% за коли над 10години,т.е реално трябва да ви е каското над 100лв/защото никой нормален застраховател няма да носи риск от каско за 100лв,т.е. ще ви каже повече от тарифата/!А както казах другаде въобщя няма шанс!Към тези над 100лв тръбва да имате аларма/задължително/ и да и се направи маркировка/36лв/,така че станаха 200лв!За кола като моя рапид си заслужава ,щото вече ми е стъпал над 4000лв.....т.е. поне да имам някакво покритие!

Преди 2г. във Варна на 27 септември падна невиждана градушка,тогава рапида ми се размина само с няколко точки по капака,а другите коли бяха на сол!Тогава каското ми беше в Българси имоти/така купих колата/-изплатиха ми 100лв/за 3-4 детайла/!

Досега беше добре в Булстрад,ама си смениха условията и сега като ти сметне една цена от 250-300лв сам ще се откажеш!

дано съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.