Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Един тъп въпрос


yohi

Recommended Posts

казаха ми че според стандарта трябвало да бъде най-много на 1 м. от водача вътре в купето. И на мен ми се струва че е някъде около волана но знам ли ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад кутията на въздушния филтър-кудето ти е И КОМПЮТЪРА-или аз не съм разбрал правилно въпроса!Сваляш компа и закачаш лаптоп на куплунга да ти го разчете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно пред волана-прилепен е на стената двигателния отсег

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май не си разбрал въпроса.

знам къде е комп. не искам да го свалям. Има букса някъде в купето където се закача комп или каквото и да било там (конектори или тестери). ikonoma написа къде се намира на Октавията а за Фабия???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм интересно и какво може да се прави като се прикачиш? :?:

ми примерно да си гледаш (чистиш) грешките.

има варянт и за чип тунинг през OBD II

 

еи тук има хардуера с който да четеш

http://www.scantool.autodiagnostik.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм интересно и какво може да се прави като се прикачиш? :?:

ми примерно да си гледаш (чистиш) грешките.

има варянт и за чип тунинг през OBD II

 

еи тук има хардуера с който да четеш

http://www.scantool.autodiagnostik.com/

тоест за да се прикачиш ти трябва спец кабел и още куп дуги неща за да се прикачиш? или може само да се свали софтуера и един кабел и се прикачваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми примерно да си гледаш (чистиш) грешките.

има варянт и за чип тунинг през OBD II

 

еи тук има хардуера с който да четеш

http://www.scantool.autodiagnostik.com/

 

а по евтинко от 79 доллара за платката и кабела,и 139 долара за софтуер дали може да се намери? :roll:

а и на сайта видях че пише че за шкода ауди и така на татьк е добре да се използва Vag-Com....нещо да знаеш по выпроса кое е по добро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично абсолютно нищо не знам по въпроса но ми е интересно и за това прегледах в Google. Но нямах достатъчно време.

Във форума на hardware.bg има разни неща по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми според мен поне за Октавия ти трябва кабел - 65 лева имаше някакви меид ин БГ без куплонг а със старчащи 4 пинчета ръгаш направо в куплунга и софтуер ВАГКОМ има разни излекувани версии по фрии сървърите и по емулета дц та и тем подобни и си готов.

Може да си разглеждаш грешките да ги чистиш и да променяш още един куп работи ма по добре да не се пипат (Особено ако сичко си бачка)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особенно ако не разбираш-най-добре е въобще да не пипаш-а ако разбираш и барнеш тук там-после ела да барнеш и мойта! :mrgreen:

Не съм ли нагъл! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Guest собсвеник на фабиа

а ето и снимка къде се намира куплунга на Фабиа за диагностика...

ако искате документация за Фабиа, посъбрал съм разни работи - на руски език и едно мултимедийно ръководство ...според мен доста интересни работи http://store1.data.bg/rlbob/juli/PC_diagnostika.jpg......в следващите два-три дена ще кача тук http://store1.data.bg/rlbob/juli всичко каквото имам за Шкода Фабиа...

поздрави на всички Шкодари....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега-защо направо не отидеш в Еуратек и им кажеш че искаш да ти проверят грешките.На мен вчера ми излезе ключ на борда точно на 19850км с надпис-INSP(inspection)!Отидох в Еуратек-качиха тазо джаджа(малко пласмасово)компютърче-за 2 минути ми прегледа колата-каза всичко е 6+(аз бях на другата седалка и гледах-то на руски беше програмата и видях не излизат никакви грешки).После ми каза провери си приборите-климатика-всичко си вървеше нормално и така.Каза ми:Айде Искрене живи и здрав-бегай!

Аз:Какво ти дължа

Той:Нищо!Просто каза наближава една година от както си си купол колата и затова ти излезе това-няма нищо!Айде чао!

 

Това беше-аз неведнъж съм казвал че поне за мен хората занимаващи се със Шкода в Добрич са много добри специалисти и си знаят работата-друг е въпроса че аз се имам много със шефа им и с човека които отговаря за Шкода в добрич-а това е най-големият ми плюс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.