Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

талон


Владо©

Recommended Posts

Момчета (и МОМИЧЕТА, ок, че mimi.b ще ми издере очите :D:D:D )

темата не е много за тука, ма не знаех къде да я шитна: някой да знае какво и най-вече къде трябва да направя, за да си взема обратно контролния талон? на 9 май т.г. ми го взеха, че минах на едно "узряло зелено" на "Стамболийски"... пък на 9.06. трябва да пътувам с Фелацията за морето..

а, и още нещо - сега ли трябва да си платя глобата или догодина?

мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От КАТ като си платиш акта ти връщат талона с новите точки на него. Поне на една приятелка,дето й го взеха за неправилно паркиране, така й го върнаха като ходихме до КАТ днес.Ама не знам как е в твоя случай.Може и нещо да бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно , че за последно ми взимаха талона преди 2 години и от тогава единствено ходих до КАТ за новите номера , но тогава , а и сега мисля , че делата се водят по бързото производство и две седмици след отнемането на талона излиза наказателното постановление , което трябва да си получиш от гише в КАТ - Дървеница заедно с талона ... скоро наистина слушах дебат да се връща талона след плащане на глобата по акта , но какво са решили не пише дори и в закона http://www.kat.mvr.bg/

или аз не успях да го открия :oops:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а има ли начин да разбера дали ми е излязло постановлението, без да ходя до 'Дървеница" ? (че в тия горещини е егати гадното да минаваш през центъра...). на акта пише, че мога да го ползвам вместо талон един месец, ма той скоро ще изтече - точно, когато заминавам за морето. зат'ва питах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако питаш за интернет сайт, няма...

 

а като отидеш в дървеница на гише три и видиш дългата опашка, центъра и жегата ще ти се сторят бял кахър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имах тази чест да се разправям с това,ако не е излязло решение до края на месеца трябва да се отиде до КАТ и да заверят АКТА за новия месец.При мен решението излезе на 3-тия месец иси карах с АКТА но с заверка :oops: :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня (като врял и кипял :mrgreen:): при съставяне на акта се отнема контролният талон, при получаване на наказателното постановление се връща контролният талон, а заплащането се извършва когато имаш кинти. Това обаче не важи при Общинска Полиция: там контролният талон се връща само ако се представи квитанция за платената глоба.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже почти никога не излиза постановлението до 1 месец, може да си караш така до 2-3 месеца без проблем. Добре е да има заверка, но и да няма не е кой знае какъв проблем. Евентуалните проверяващи също много добре знаят, че се налага човек да кара с акта вместо с талон доста повече от 1 месец. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято (точно юли месец) Общинска полиция ми написаха Акт (за неизправна шумозаглушителна уретба), обаче нито са ми взимали талона, нито точки, нито е излизало някаде за плащане на глоба и т.н. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това кои ти го е съставил. Да допълня за тези които незнаят че подпишете ли акта отдолу с много дребен шрифт пише че се съгласявате с вината си тоест не подписваите акта ако ще го оспорвате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това кои ти го е съставил. Да допълня за тези които незнаят че подпишете ли акта отдолу с много дребен шрифт пише че се съгласявате с вината си тоест не подписваите акта ако ще го оспорвате

Това даже го имаше в листовките, когато карах шофьорските ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това кои ти го е съставил. Да допълня за тези които незнаят че подпишете ли акта отдолу с много дребен шрифт пише че се съгласявате с вината си тоест не подписваите акта ако ще го оспорвате

Това даже го имаше в листовките, когато карах шофьорските ....

 

Аз сега съжалявам дето не внимавах на шофьорския курс, когато обясняваха за фишове/актове :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"връзката" с Фелиция е, че ми написаха акта, докато бях с Фелацията :D:D:D, пък и не знаех къде да сложа темата.

мерси на всички за съветите, след малко отивам до КАТ и ще ви кажа как стоят нещата - да имаме инфо за по-нататъка

хайде, успешен ден от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи - последни новини: взима си човек акта и книжката, отива в КАТ "Дървеница", на гише 3 - те са всъщност три броя "гише 3", взима си постановлението (в мойто пишеше "глоба 40 кинта и 10 точки назад" :( ), взима си и талона (на който си пишат все старите 39 точки?!?!) и по банков път си плаща глобата - общо взето когато си иска, щото срокове не са написани никъде. на акта има банковата сметка и името на банката "СИ Банк". постановлението може да се обжалва в 7-дневен срок пред Софийския областен съд, ма ако не си писал нищо в акта, надали нещо ще се получи. (пък и аз вярвам, че процедурата е достатъчно тромава, за да се откажат хората да я правят). Постановлението ми излезе преди 1-месечния срок, предполгам, че просто ги пускат "на конвейер" да се печатат на компютъра. ами това е - пожелавам на всички ви никога да не ви се случва да ходите до "гише 3" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.