Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

топлото?!


joeless

Recommended Posts

здравейте колеги шкодаджии :) от месец си имам 120L, на тати старата колица и си я обичам като жив човек. наборче ми е, ей сега зимата ще чукне 23 шкодилака, и, да чукна на дърво, много вярно се държи. като се сетя да си взема фотото ще пусна малко снимки да и се порадвате и вие - има какво да се види по нея ;)

 

имам си само един проблем - топлото... моторчето на отоплението работи когато си поиска - не е от бушоните, проверих.... много неприятно - днес например тръгваше от всеки път, но досега се включваше 1 на 100.... в добавка - работи само на първа степен...

 

та... как може да се оправи това без смяна на моторчето - струва към 50лв ново :( и.... всъщност има ли начин да се направи да топли повече от както е направено фабрично ??

 

ще се радвам на съвети :)

 

иначе вече ми се е налагало да пипам това онова - долната планка на преден ляв амортисьор си смених сам, беше се счупила, освен това си я направих със дистанционно заключване и махнах ключалката на вратата :) ... щракалката на жабката ми се счупи и си я оправих сам :) ама все дреболийки засега...

помагайте за парното ! :)

 

пп - сега чак видях че има такава тема - предната :) сори ... уж прочетох всичко преди да пиша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,колега,със здраве да си я караш!

Освен тази която си видял има поне още 2 теми за парното,потърси ги.Аз искам само да кажа,че ако парното е изправно си работи доста добре и спокойно можеш да се сгрееш,ама както каза ти е набор и съм сигурен,че моторчето никога не е правено.За проблема който казваш-заминали са ти четките.Продавачи са ми казвали,че преди е имало да се продават комплекти четки и втулки,ама аз никога не съм виждал такива.Все пак четките си имат размери и във всеки магазин за стартери,генератори и т.н. смятам че ще ти предложат подходящи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки сльчай изтъркай добре с шкурка кабелните обувки и планките около резисторчето, дето се включват кабелите. Отвива се с малка отверка малко под ъгъл едното. Там често хваща ръжда и не прави добър контакт. Щом си мераклия ремонтирай го, и аз имах същия проблем няколко години, накрая изкарах 1-2 зими без вентиратор и си купих едно втора употреба накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вале части за ремонт се намират ама на мен си спомняш когато бяхме в магазина че ми казаха около 30 лева че ще легне ремонта а новомоторче струва 35 в Пловдив поне е толкова. Вчера го монтирах с доста зор но усилията си заслужаваха. Оправено както трябва парното си е доста добро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 лв на симо за радиатор вентилатор и труд и полудяваш от жега и минута и нещо от студена кола на бърза скорост да ти изчисти джама.За да стане топло колата трябва от 4-5 мин да е в 80те градуси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вале части за ремонт се намират ама на мен си спомняш когато бяхме в магазина че ми казаха около 30 лева че ще легне ремонта а новомоторче струва 35 в Пловдив поне е толкова. Вчера го монтирах с доста зор но усилията си заслужаваха. Оправено както трябва парното си е доста добро

Ми честито Дончо,сега като седнем зимата да си пииваме домошарка в кака Пена ще ни е топличко :mrgreen:

Аз само да кажа,че 30лв искат в някъв си сервиз дето макар и свои хора ще си оставят рацете(че нали знаеш-хора на хора на наши хора...пук и не си ли го барнеш сам...нещо като мохабета за бледото копие на лявата ръка),та говорим за идеята 2-3 лева за нови четки и си ги сменяш сам за 10мин.

biser.or не споря,че втулките се сменят,ама от втулки се чува онва гадното свирене,което повечето от нас знаем.Само че човека се оплаква,че просто не му върти вентилатора или когато си поиска,което според мен е или лош контакт някъде или износени четки,които пък обаче се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като ше сменя 4етки да мине колектора на двигател4ето със финна шкурка и след това внимателно да по4исти каналите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то взе че си проработи само, дяволите да го вземат, нищо няма да пипам засега... тюх, ама и тя старата баба настя докат` се назландиса....

много е глезеничка :) затуй си я обичам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.