Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Процедура за обжалване на акт


Владо©

Recommended Posts

Колеги, дали някой е запознат с процедурата, по която се възразява и след това обжалва съставен акт?

Вярно, че в нашата еб@на държава това надали има значение, ма защо пък да не се пробвам, ако - не дай Боже! - ми се случи...отново :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нарушение по ЗДвП се налага административно наказание,по реда на Закона за административни нарушения и наказания(ЗАНН)http://firebg.net/pagezak.php?32(виж раздел 4 и 5)

При нарушение се съставя акт за установяване на административното нарушение(АУАН)от съответния упълномощен контролен орган.В 3-дневен срок от съставянето му се подават писмени възражения срещу законосъобразността на съставянето му и началника на РПУ може да го отмени.Ако не се спази този срок,в 30-дневен срок от съставянето на АУАН наказващиет орган издава нак.постановление(НП),което се обжалва в 7-дневен срок,считано от датата на връчване, пред съответния Районен съд(по местоизвършване на нарушението),чрез административно наказващия орган.

 

Малко обаркано стана,но дано ти е от полза.

Успех!

 

П.П. За какво нарушение става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ти на български не можеш ли да пишеш :lol::lol::lol:

Mimi, мерси за отговора, ма не ми става ясно - обжалването в 3-дневен срок пред кого трябва да се подаде - пред КАТ - София или пред РПУ-то, на територията на което съм извършил нарушението? ... щото нали се сещате, че ако съм сгафил във Варна на път за София, как ще се вдигна пак до Варна да пиша възражения. И друго не ми е ясно - щом има срок за подаване на възражение, за чий ми е да пиша възраженията в акта? (а очевидно на тях никой не обръща внимание)

Друго: така, както е написано - обжалването на наказателното постановление къде трябва да се подаде - в КАТ-София и те ще го препратят до съответния Районен съд или направо в Районния съд? И ако не съм писал въжражения по акта - при самото му съставяне или в 3-дневния срок, дали има смисъл да се обжалва постановлението?

...аз май към някой юрист трябва да се обърна с въпросите си :D

... нямам нарушение - въпросът ми беше "по принцип" - за да знам какво да правя, ако - не дай Боже - ми се наложи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са на две, на три, че пийвам... Като ти пишат акт - напиши си възраженията, както и свидетелите + номера на личната карта или друг документ. И НЕ подписвай акта. Това НЕ подписване после може да се разясни на съдията, като му кажеш, че си отказал, защото твърдо вярваш в правотата си (иначе може да изтъкнат друго адвокатите на КАТ - точно обратното - щом си подписал - значи си се съгласил, че си нарушил закона). После не е нужно да се ходи и пише възражение в 3 дневен срок (това е ако случайно си забравил да си напишеш възраженията е акта). След издаване на постановлението от главния чауш, пишеш една молба до районния съд (щото полицая е от там - там ще се съдите...) в указания срок и чекаш призовка от съда. Обикновенно след една!!!!!!! година я получаваш и си отнасяш дирника там...

За последвалите събития - като кацнеш на това положение, че ми се спи вече и ме мързи.

Само да кажа - всичко това е изпитано на моя гръб по неволя. Оказа се, че тези хаймани толкова са се увлекли във взимането на точки от моя милост, че ми бяха обрали 50!!!!!!!!!.... И жената, от гишето, където си взех последния акт с учудване ми зададе въпроса: "Абе момче - за къде все бързаш бре?" (щото като ме пусна на комп-а...ми изкара и кътнте зъби. Даже аз се учудих, че има толкова много изписано за мен в тоя КАТаджийски"Правец".

Лека нощ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ може и да е ЗАСПА - че и ПИЕ, както сам признава, ма понякога е полезен :lol::lol::lol:

Велко, много мерси и се надявам да не стигам до там да минавам по твоята процедура!

по-здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

ей на, вече знам - НЯМА да подписвам!

за последната садмица имам два акта

1-вия за това че ми свърши бензина и трябваше да паркирам на улицата, плътно до тротоара все пак и да изчакам 10 минути да ми донесе един прятел туба... нямал съм право да спирам... а какво да направя... ?!?! аварийна ситуация дето се вика..

 

2-я - нали още оправаям тенекиите, оня ден минах предната маска с боди 910 и докато изсъхне съвсем (щото минах и рогата на които се завинтва бронята) карах без предна броня .... и ми писаха акт щото съм бил карал без преден номер... и сега може да ми вземат книжката за 1-6 месеца ?!!!!!!!!!?!?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първия - паркирал или спрял? Разликата е в това дали си бил при колата или не. Ако си бил при колата е спиране. Ако не си бил е паркиране. Ако си сложил триъгълник + аварийки не могат да те пипнат за паркиране.

 

За втория - няма измъкване - виновен си :(

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей на, вече знам - НЯМА да подписвам!

за последната садмица имам два акта

1-вия за това че ми свърши бензина и трябваше да паркирам на улицата, плътно до тротоара все пак и да изчакам 10 минути да ми донесе един прятел туба... нямал съм право да спирам... а какво да направя... ?!?! аварийна ситуация дето се вика..

 

2-я - нали още оправаям тенекиите, оня ден минах предната маска с боди 910 и докато изсъхне съвсем (щото минах и рогата на които се завинтва бронята) карах без предна броня .... и ми писаха акт щото съм бил карал без преден номер... и сега може да ми вземат книжката за 1-6 месеца ?!!!!!!!!!?!?!?!?!?

 

За тези нарушения не знам дали отнемат точки (може да провериш сам ако искаш). Ако не взимат - няма и книжката да ти вземат. А иначе триъгълника наистина би те спасил, както и аварийните мигачи... Но си е важно условие първо - да се сетиш да ги ползваш и второ - да ги имаш в колата, че до колкото разбрах, мигачите ти не работят...може и триъгълник да нямаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.