Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как стоят нещата с фишовете


Recommended Posts

Даже бях забравил за това, но сега се подсетих тука от една тема за стикерите на газовите уредби. Та какво ми се случва преди нова година, на 23-ти Декември, 16:15 минути. Спрял съм си колата където си я спирам всеки ден пред блока в който работя. Около мен също спрели доста коли. От двете страни на тази улица съответно кръстовища, но уви моя фаворит е точно на средата, даже за разстояние от кръстовището няма как да се хванат, знаци за забранено спиране и паркиране няма никъкви. Но си тръгвам от работа и гледам на стъклото ми фиш. В него написани данните на колата, моите данни и име на този които го е съставил и съответно 20лв. Ако не се плати в 7 дневен срок носи силата на наказателно постановление. Та въпроса ми е как мога да обжалвам подобно нещо ако някакви сериозни последствия за мен ? Интерисува ме къде е написани къде ми е бил съставен фиша, и как така без мое знание? По тази система спокойно могат да ми напишат фиш докато колата ми е в гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в правото са да ти напишат фиш въпреки, че не си присъствал.

на боровец ги праскат същите фишове за по 20 лв. ти отидеш да караш ски, а като се върнеш под чистачката изненада. Там си има знаци сложени на всякъде и не може нищо да им кажеш.

в твоя случай както си го описал звучи, си бил спрял правилно, не на тротоара като е имало разстояние до сградата минимум 1,5м и е нямало табелки????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля си върху нещо: ами ако пишещите фиша (а той от КАТ ли ти е съставен?!) не са ти направили снимка, с която да ДОКАЖАТ, че наистина си нарушил нещо, един такъв фиш няма никаква стойност. Даже може да се пледира за корупция - седи си някой си на една улица, харесва си някоя кола и пише фиша, човекът си плаща и хазната се пълни... може и да не съм прав, ма тва ми се струва много "нагласена работа"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепили са ми още през 1997-а за паркиране на тротоара, като почнаха тея кампании. Не съм плащал никога нищо по тия бележки. Колата е на името на баща ми - никога не са го притеснявали от общината или от другаде за съставени актове по тях. Това с фишовете в отсъствие на шофьора става по общинска наредба, която едва ли нормален човек ще прочете някога, най малко щото трудно е да я намери даже в интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се излагай - за кво ще плащаш?

 

Е как за какво. Това, че не е АКТ, не значи, че не е глоба и че не са нарушени правилата! Просто фиш-а, така да се каже, не ти взима точки ;) Но според мен трябва да си се плати. Иначе защо ще го пишат? Но къде се плаща - нямам идея. Мож би в общината?... Знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам ФИШ-ченце за неправилно паркиране от миналата седмица - 10лева, като казаха че ако не го платя до 7 дни се превръща вече в АКТ... а това май може да ми свали точки от талона вече, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам дали фишовете се превръщат в актове но ако не си ги платиш и като отидеш да си плащаш данъците (или този на чието име е колата :mrgreen: ) и там ти ги прибавят тези парички... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не ми се е случвало - като плащам данъка на колата да искат плащат и фишове/актове. Освен това нали актовете имат някакъв срок, 3 години ли беше, след които се анулира задължението. Случвало ми се е друго - като отида при данъчните да ми въстановят надвзет данък, от това, което трябва да ми върнат си удържат пари за фишове/актове, но само такива от КАТ. От тия общинските, дето пише че трябва да платиш в централния пункт на синьта зона, не съм получавал призовки за плащане и не съм плащал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.