Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сините Зони...


corropt

Recommended Posts

странно е това горе което си писал. то ако е така нямаше никой да си попълва талона ако знае, че ще превиш времето.

 

а аз ще използвам тука темата за синя зона да попитам следното нещо.

спирам> взимам един молив и си попълвам талончето грижливо с час дата и там какво трябва. могат ли да ми кажат нещо че не съм имал химикалка и съм писал с молив който след това може да се изтрие и да си имам вечно талонче за синя зона???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странно е това горе което си писал. то ако е така нямаше никой да си попълва талона ако знае, че ще превиш времето.

 

а аз ще използвам тука темата за синя зона да попитам следното нещо.

спирам> взимам един молив и си попълвам талончето грижливо с час дата и там какво трябва. могат ли да ми кажат нещо че не съм имал химикалка и съм писал с молив който след това може да се изтрие и да си имам вечно талонче за синя зона???

 

Има химикалки, написаното с които след няколко часа...изчезва ;) Ама да ме утрепеш - не помня, к'ви бяха... Питай в по-голямите книжарници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че именно поради такива действия било то с молив, изриваща се химикалка или ксерокопия, нашите умни глави са измислили от Февруари или от Март да премахнат талоните "Синя Зона" , а да се заплаща със SMS.

На пръв поглед изглежда удобно, но на втори е порадната тъпотия сътворена от нашата мисловна машина.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с SMSа е измислено в "западните" страни. В Белгия го имаше преди 3 години (може и повече да са).

 

Идеята с молива не върви. Не го признават и си отнасяш глобата.

Талоните за синята зона може скоро да изчезнат - на повечето паркинзи (или паркинги!??!?!) има едни жълтурковци дето им плащаш на ръка. А скоро ще се появят и колонките (което е най-разумния вариант).

 

За превишеното време - имаш право на 15мин закъснение. А скоби слагат на всички - дали закъснели, дали без талонче...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е да просроча с повече от половин час на синята зона срещу БСФС. Като се върнах намерих бележка на стъклото. Според нея трябваше да отида в някакъв срок и да си платя глобата. Сумата беше малка, ама разкарването - неудобно. Та взех бележката и отидох при пича дето продава талони на този паркинг и го попитах къде точно трябва да ида с въпросната бележка. Той ми предложи да я анулира и да си купя един талон за 1 час престой от него. Естественно, че се споразумяхме. Явно изгодата е била взаимна или пък съм му бил симпатичен.

С други думи скоба за просроченото време нямах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У наше село лятоска става доста гъсто.

Имаше време, когато скобите бяха на мода. Бяха взели и на нас, местните, да слагат .

Оба-че. Ето как приключи всичко.

От скобите ни отърваха софиянци.

Гледам един китен следобед следната мила картинка.

Пристига някакво семейство летовници, паркира сред разни други паркирани, естествено на забранено.

И се втурнаха направо на плажа.

През туй време момчетата ги заскобиха и отидоха да пият по бира.

Обаче таткото нещо се върна до колата и видя скобата.

После почна интересното - отвори багажника, изкара една дъъъъълга щанга, изкърти катинара иии... прибра скобата в багажника.

После се метна на колата и отпраши.

По едно време се разчу, че кметството било вече кът със скобите и докато си гласуват средства за нови сезонът се отече.

На другата година вече не посмяха да слагат скоби, че голямо вътрешно за бюджета :mrgreen:

Като се поразговорихме с познати, туй било практика на софиянци - скобата в багажника иии... ДГД властите :D

После се мъчиха с какво ли не - бариери, полисмени през два метра и прочие, даже електронни бариери с карта - успяват да разчистят само главната пред входа на парка и то временно, щото като паркират 5-6 коли за 10 минути и ченгетата стават кривогледи, а паякът не смогва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че колонките са най разумния вариант.

Защо трябва да измисляме топлата вода.Това с SMS е хитро и не се и съмнявам, че работи в други държави.

Но тука сме си България - дали ще пристигне SMS оператора , а оттам до системата - надали някой знае, а и ще гарантира.

После въври доказвай аз пратих - сигурно ще има случаи, в които ще те глобят ще се прибереш да пиеш една студена вода и ще получиш съобщение, че си си платил за паркирането:)

Върви после си искай парите от държавата :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........изкара една дъъъъълга щанга, изкърти катинара иии... прибра скобата в багажника. ..........

 

тука записват кой номер скоба на коя кола са я сложили като им изчезни да си я търсят после.

 

пп.yosif>>> моля те ми кажи кое е това 'ваше село' че във всеки пост го споменаваш, и булки сте крали там с трабант и к'во ли не си писал още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Това с изчезващото синьо мастило е идейно - но досега не ми се е налагало да ползвам синя зона... в 8:10 сутринта се намират все още свободни места.

Пък и какъв е смисълът да важи само 2 часа... това някой кретен може да го измисли. За 6 часа 2 пъти ще трябва да ходя да си сменям талона и при това им плащам... да бе да...

А това с SMS-ите ми се струва малко несигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По сведения на живущи и работещи в центъра около 17.00 часа ония с бусчетата идват и свалят скобите от всички коли, на които са сложили и не са се обадили да си платят до момента. Също така внимателно разгледах съвременните скоби - допреди няколко години бяха друг модел, а сегашните са с ключалка. С една преносима бормашинка, добре заредена батерия и бургия за метал разбиването на ключалаката не е проблем.

Синята зона според мен е символ на управленската немощ да се реши въпроса с автомобилното движение и паркиране. Вчера бях в Стария град в Пловдив и там сега е разрешено движението на коли и паркирането - с пропуски. На някои улици имаше по един ред паркирали коли и от двете страни на улицата и остава място кола да мине между тях. Примерът е, че преди 100-200 и повече години, не само там а и в София са проектирали улици, по които сега има по два реда паркирали коли, но не можем да искаме това което е било планирано и направено за преди 100-150 години да може да се използва през ХХІ век. Синята зона решава въпроса колкото на слепеца бастуна му помага. Това е начин парите да потъват в поредната бездънна яма без да се дава нищо в замяна.

 

А ако използваш молив за талоните мисля че все едно нямаш талон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

йосифе у на щше село скоби нема, ма то нема и полицаи....

ти вземи кажи наистина кое ти е селото че гокувиж съм дошъл да те видя ако се на север, нали и аз сега съм моряк :mrgreen: :smt013

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а освен че слагат скоби,не записват ли и номерата на колата за всеки случай?????????? :?:

или само скобата е нужна ,ако е така не е голям проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено че ги записват.....заради такива с флексова щанги ответки и тн

 

нали като им се обадиш по телефона и им казваш кола еди коя си с номер еди кой си елате....а те значет къде е колата с тоя номер и идват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.